بهترین جایگزین الکسا

مجموعه گاسی وب قصد دارد یکی از سایت‌های بسیار کاربردی برای کار سئو و مدیریت سایت‌ها را به شما معرفی کند. در واقع این سایت‌ها بهترین جایگزین الکسا” در سال 2022 هستند. همان طور که می‌دانید نحوه رتبه بندی سایت‌ها از نظر جستجوی نتایج و آنالیز آن برای پشتیبانی سایت و سئو و چیدمان نقشه راه بسیار مهم است.

سرویس های فعال که رتبه بندی وب سایت ها را انجام دهند روز به روز افزایش پیدا می کند؛ اما کاربران به سمت ابزاری می روند که دقیق تر باشد. دقیق ترین وب سایت برای رتبه بندی سایت ها در این روزها که در بین ایرانی ها طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است و همه عاشقش هستند، وب سایت Similarweb است. حالا که الکسا نیست شما نیز باید یک ابزار را با توجه به معیارهایی که وجود دارد انتخاب کنید و نسبت به دیگر سایت بسنجید.

 معروف ترین سایتی که این فعالیت را انجام می‌داد، الکسا بود که امروزه فعالیت آن متوقف شده است، به همین منظور سایت‌های فعال زیادی با عملکرد مشابه الکسا روی کار آمده‌اند.

الکسا چیست؟

 پیش از آن که جایگزین‌های برتر الکسا را در سال 2022 معرفی کنیم، خوب است که ابتدا توضیحاتی در مورد خود سایت الکسا و نحوه فعالیت آن بدهیم.

همه ما از رشد تکنولوژی و ارزش و اهمیت آن در پیشرفت کسب و کارها آگاهیم. فرقی نمی‌کند که سئو سایت پزشکی را در برنامه کاری خود داشته باشیم یا سئو یک سایت فروشگاهی، قوانین برای همگان یکسان است. برای موفقیت هر کسب و کار، یک شرکت سئو مانند شرکت گاسی وب موظف است تا بهترین استراتژی‌ها را در راستای بهینه سازی سایت و گرفتن رتبه‌های نخست موتور جست و جوی گوگل رقم بزند.

 هدف و استراتژی اصلی سایت الکسا تحلیل اطلاعات یک وب سایت است. به کمک این سایت می‌توانستیم نتایج یک جستجو را به راحتی مقایسه کرده و به تجزیه و تحلیل آن‌ها بپردازیم؛ اما امروزه این سایت متوقف شده و به جای آن سایت‌های زیادی با فعالیت مشابه روی کار آمده‌اند. این سایت‌ها نیز مانند الکسا در زمینه رتبه بندی سایت‌ها فعالیت می‌کنند.

پنج سایت موفق جایگزین الکسا در سال 2022

بهترین جایگزین سایت الکسا

 همان طور که گفتیم به دلیل توقف فعالیت سایت الکسا و اهمیت و ارزش بالای کار این سایت، مجموعه‌های مشابهی به طور جایگزین الکسا روی کار آمده‌اند. این مجموعه‌ها و سایت‌ها فعالیتی شبیه به الکسا داشته که باعث می‌شود فقدان الکسا حس نشود. این سایت‌های جایگزین بسیار زیاد بوده اما ما قصد داریم تا پنج مورد از برترین آن‌ها را در اختیار مشاوره طراحی سایت یا پشتیبانی سایت‌ها قرار دهیم تا از آن‌ها استفاده کند.

Similarweb

سایت Similarweb وب یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین سایت‌های جایگزین الکسا است. این سایت اطلاعات بسیار خوبی در اختیار صاحبان هر سایت قرار می‌دهد و در بین سئو کارهای باتجربه و کار بلد بسیار جا افتاده است. همچنین سایت Similarweb برای ایرانیان نیز بسیار مناسب بوده و به آن دسترسی راحت دارند.

 اگر قصد دارید تا رنکینگ سایت‌ها را استخراج کنید، این سایت جزو بهترین‌ها است.

Serpstat

Serpstat از دیگر سایت‌های فعال و جایگزین الکسا است که به یک مجموعه کامل برای راهکارهای سئو تبدیل شده است. این سایت دارای محورهای بسیار متفاوتی بوده که یک جایگزین کامل و به روز از الکسا است.

 از سایت Serpstat می‌توانید برای پیگیری رتبه، بررسی سایت، تحلیل لینک‌ها و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. همچنین در صورت قرار دادن اطلاعات شخصی در این سایت می‌توانید از بسیاری از ابزارهای آن به طور رایگان بهره ببرید. البته که این سایت دارای ابزارهای پولی ولی با کیفیت و کارایی بسیار خوب است.

Ahrefs

یکی از جایگزین‌های بسیار عالی برای سایت الکسا بوده که از آن می‌توان به عنوان تحلیل جستجوی گوگل استفاده کرد. نتایج این سایت بسیار قابل قبول و قابل اعتماد است و همین اطمینان، آن را به یک جایگزین بسیار مناسب برای الکسا تبدیل کرده است. این سایت در مقابل رقیبان خود دارای کیفیت بسیار مناسب بوده و استفاده از آن به هر پشتیبان سایت یا سئو کار توصیه می‌شود.

Ubersuggest

Ubersuggest نیز از دیگر سایت‌های معتبر و بسیار پر طرفدار به عنوان جایگزین الکسا است. این سایت نسبتاً جدید بوده و هدف اصلی آن کمک به کاربران و افراد فعال در حوزه سئو است. به کمک سایت Ubersuggest می‌توانید بهترین کلمات کلیدی را استخراج کرده و همچنین از داده‌های آن برای برنامه ریزی و بازاریابی استفاده کنید.

چیدمان و طراحی سایت Ubersuggest بسیار زیبا و مناسب بوده و تمامی قابلیت‌های مورد نظر در یک صفحه آن دسته بندی شده‌اند. شما تنها با یک جستجوی ساده می‌توانید به هر قابلیتی که مد نظرتان است در سایت دسترسی پیدا کنید. دسترسی به نتایج توسط این سایت در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است.

 MOZ

 می‌توان سایت MOZ را یک سایت ارجح و برتر نسبت به الکسا نام برد. شما می‌توانید برای بهینه سازی سایت خود و دستیابی به اطلاعات مورد نیاز از این ابزار وب سایت استفاده کنید و به بهترین نتایج در کوتاه ترین زمان برسید. سایت MOZ دارای قابلیت‌های بسیار بالایی است که از جمله آن دسترسی به جستجوهای ماهانه، کلمه کلیدی و… است. دانستن چنین اطلاعاتی برای انتخاب کلمات کلیدی، تولید محتوا، بهینه سازی سایت و …بسیار کمک کننده است. رنکینگ سایت MOZ بسیار حرفه ای بوده و یکی از ابزارهای اصلی مورد استفاده هر سئو کاری است. این سایت با توجه به کیفیت بالایی که دارد از جمله محبوب‌ترین سایت‌های جایگزین الکسا بشمار می‌آید.

جمع بندی

 با توجه به رشد فعالیت در دنیای مجازی و روی کار آمدن سایت‌ها، نیاز به ابزارهایی برای دریافت نتایج آنالیز آن‌ها داریم. در صورتی که شما برای طراحی سایت در رشت یا دیگر استان‌ها اقدام کنید، سئو کار از ابزارهای کمکی به منظور آنالیز و استخراج کلمات کلیدی استفاده می‌کند. یکی از سایت‌هایی که بسیار در این زمینه از آن استفاده می‌شد سایت الکسا بود که این سایت امروز از دسترس خارج شده و دیگر به فعالیت خود ادامه نمی‌دهند. به همین منظور سایت‌های زیادی با عملکرد مشابه و حتی بهتر از الکسا روی کار آمدند.

 در این محتوا قصد داشتیم تا پنج مورد از سایت‌های موفق در سال 2022 که جایگزین خوبی به جای الکسا هستند را به شما معرفی کنیم. هرکدام از این سایت‌ها دارای مخاطبین بالایی بوده و از سایت‌های ضروری مورد استفاده در فعالیت سئو و بهینه سازی می‌باشند.

کدام یک از سایت بهترین جایگزین الکسا در ایران شد؟

وب سایت Similarweb هم اکنون در بین ایرانی ها بهترین گزینه انتخاب شده است.

چرا باید به دنبال جایگزین الکسا باشیم؟

با توجه به الزامی بودن بررسی و آنالیز نحوه عملکرد هر سایت و نتیجه جستجوها، استفاده از سایت‌های این چنینی که اطلاعات بسیار خوبی در مورد رنکینگ سایت‌ها در اختیار پشتیبانی سایت یا مشاوران سئو قرار می‌دهند بسیار حائز اهمیت است.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *