ویدئو مارکتینگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن در تمامی زمینه‌ها از جمله بازاریابی، صورت‌های مختلف تبلیغات تغییر کرده است. ویدئو مارکتینگ یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که با آن می‌توان پیام تبلیغاتی را به مشتری رساند. از این رو شرکت‌های بسیاری تبلیغات در این زمینه را آغاز کرده و انجام می‌دهند. اگر شما هم در صدد انجام بازاریابی ویدئویی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا این مقاله مفید ویدئو‌ مار‌کتینگ را از دست ندهید تا‌ بتوانید تصمیم درست برای انجام‌ این نوع بازاریابی بگیرید.

ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ یک برنامه‌ بازاریابی است که در آن محتوا سناریو برای یک ویدئو نوشته می‌شود، سپس‌ آن را در یک ویدئو اجرا می‌کنیم. بعد از آن ویدئو برای پخش در پلتفرم‌های مربوطه مانند آپارات یا یوتیوب برای تبلیغ فرستاده می‌شود. سپس باید‌ ویدئو را بررسی کنیم که آیا از نظر تبلیغاتی خوب پاسخ داده است یا خیر. شما می‌توانید استراتژی‌های تبلیغاتی خود را از طریق یک ویدئو به مخاطب برسانید یا اینکه مخاطبان خود را با این روش افزایش دهید. از این رو عدم توجه به آن ممکن است باعث شکست برند شما شود.

مزایای ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ یکی از شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ است که انجام آن برای کسب و کار شما دارای مزایای بسیار زیادی است که در اینجا به آن خواهیم پرداخت.

  • ویدئو مارکتینگ باعث افزایش آگاهی برند خواهد شد، زیرا تبلیغات برند شما را برای دیگران به نوعی آشکار خواهد کرد.
  • ویدئو مارکتینگ‌ باعث جلب اعتماد نیز می‌شود. شما می‌توانید مشخصات محصول را در قالب یک ویدئو به مخاطب نشان دهید‌.
  • می‌توانید در تبلیغات ویدئویی برای نیچ مارکتینگ از جنبه صوتی و تصویری با هم استفاده کنید. پس امکان ترغیب مخاطب به انجام کار در آن وجود دارد.

نحوه ساختن یک ویدیو تبلیغاتی کم هزینه و تأثیرگذار

برای ساختن یک ویدئو تبلیغاتی در ویدئو مارکتینگ ابتدا نیاز به یک سناریو جذاب داریم که باید توسط یک فرد که هم در نویسندگی و هم در تولید محتوا متخصص است نوشته شود. سپس نیاز به یک دوربین با کیفیت خوب داریم که می‌تواند دوربین تلفن همراه نیز باشد. البته فردی که فیلم می‌گیرد باید اصول را کمی رعایت کند. بعد از آن می‌توانیم ویدئو را با نرم افزارهای مخصوص ادیت فیلم که برای تلفن همراه نیز به صورت حرفه ای وجود دارند، تدوین کنیم. فیلم هم می‌تواند بازیگر داشته باشد و هم از اشیا یا یک مکان گرفته شده باشد اما باید به صورت تبلیغاتی باشد.

جمع بندی

ویدئو مارکتینگ و استفاده از آن برای یک کسب و کار بسیار مفید است؛ زیرا می‌تواند با نشان دادن همه جانبه کسب و کار به مخاطب و انتقال درست پیام بازاریابی، سود بالایی را برای افرادی که از آن به صورت اصولی استفاده می‌کنند، به ارمغان آورد. برای اینکه بتوانید یک بازاریابی ویدئویی جذاب داشته باشید نیاز است تا از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید یا خود آموزش ببینید.

اهمیت استفاده از ویدئو مارکتینگ

همان طور که در بالا برای مزایای ویدئو مارکتینگ ذکر کردیم، استفاده از این روش برای تبلیغات به دلیل وجود امکانات سمعی و بصری در یک زمان، می‌تواند بیشترین تأثیر را روی مخاطب داشته باشد. از این رو برای یک کسب و کار بسیار با اهمیت دیده می‌شود.

انواع بازاریابی ویدیویی

 انواع مختلفی از بازاریابی ویدئویی وجود دارند که از آن‌ها می‌توان برای تبلیغات استفاده کنیم. ویدئوهای آموزشی، ویدئوهای مربوط به محصول، آموزش در قالب ویدئو و فیلم‌های توصیفی از این قبیل هستند که در ویدئو مارکتینگ کاربرد دارند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *