بازاریابی تلفنی چیست

در دهه گذشته بیشترین بازاریابی از طریق مشاغل مختلف به صورت تلفنی انجام می‌گرفت که امروزه استفاده از آن و جذب مشتریان دائم بسیار کمتر از گذشته شده است.

بازاریابی تلفنی را می‌توان به کم خرج ترین نوع بازاریابی دانست و با صبر و حوصله در طی کار می‌توان به فروش بالا رسید.

این نوع بازاریابی دارای تکنیک‌های بی‌شماری است که راز موفقیت را نشان داده و برای فروش و بالا رفتن میزان مشتریان نیاز به یادگیری تکنیک‌ها می‌باشد.

در ادامه مقاله به رازهای مهم بازاریابی تلفنی و تکنیک‌های مختلف آن می‌پردازیم.

منظور از بازاریابی تلفنی

برای بهتر متوجه شدن از اینکه بازاریابی تلفنی چیست شما را با مثال زیر راهنمایی می‌کنیم.

فکر کنید برای پیشرفت در کسب و کار خود نیاز به راهی دارید تا با صرف هزینه کم آن را به افراد بیشتری معرفی کرده و به فروش بالا برسانید.

این نوع تبلیغات نیازمند فردی توانمند در امور صحبت کردن دارد تا محصولات شما را به مشتریان معرفی کرده و آن‌ها را مجاب به خرید نماید.

بازاریابی تلفنی به طور گسترده به شرکت‌ها و سازمان‌های متفاوت کمک می‌کند تا با روش‌های مختلف به نتایج بهتری در فروش محصولات خود برسند.

چگونه بازاریاب تلفنی تلقی شویم؟

بازاریابی تلفنی چیست

با در دست داشتن برنامه بازاریابی در حین و قبل از برقراری تماس با مشتریان خود می‌توانید اطلاعات مفید و حداکثری را به آن‌ها ارائه دهید.

هنگامی که شروع به صحبت با افراد مختلف می‌کنید باید این موضوع را که قرار است بهترین محصول را به معرفی کرده و با حس اعتماد به نفس به مشتری گام اول را برداشته‌اید.

در مرحله بعدی باید تمامی نکاتی که بتوانید حس نیاز را در فرد ایجاد کنید که با خرید این محصول می‌تواند به بی نیازی در چند سری از مسائل برسید بپردازید تا به افزایش فروش سایت خود برسید.

انواع بازاریابی تلفنی

پس از استخدام در شرکت‌های خصوصی شما می‌توانید کار خود را هم به صورت بازاریاب درونی و هم به صورت بازاریاب برونی شروع نمایید.

به طوری که در زمینه بازاریاب درونی پس از تبلیغ از راه‌های دیگر مانند؛ تبلیغ تلویزیونی شماره تلفن شما به عنوان بازاریاب در دسترس قرار می‌گیرد.

پس از آن به شما به عنوان کسی که سفارشات مشتریان را ثبت می‌نماید، تماس گرفته می‌شود.

در نوع بازاریاب برونی، شما به عنوان معرف محصولات با در دسترس داشتن تلفن همراه بسیاری از افراد با آن‌ها تماس حاصل کرده و ثبت سفارش و پیگیری‌های را انجام می‌دهید.

تکنیک‌های فروش تلفنی چیست؟

بهتر است از تکنیک‌های جذب مشتری برای فروش بیشتر سایت بپردازید.

  • یک هدف قبل از تماس برای خود تعیین کنید.
  • با اعتماد به نفس و رسا صحبت نمایید.
  • از بحث‌های غیر ضروری و بی اهمیت دوری کنید.
  • به سؤالات با صبر و حوصله پاسخ دهید.
  • فضای دوستانه در حین تماس ایجاد کنید.

سخن آخر

موفقیت در بازاریابی تلفنی می‌تواند به موفقیت سایت و فروش بالای کار شما بیانجامد، برای این کار از افراد زبده که توانایی سخنوری دارند کمک بگیرید.

توانایی انجام بازاریابی می‌تواند شما را به بهترین بازاریاب تبدیل کرده و روزانه درصد بیشتری از افراد را به سمت خرید محصولات سوق دهید.

این امر لازمه برطرف کردن موانعی که بر سر راه شما و مشتری می‌باشد که با رفع آن‌ها یک تبلیغ مؤثر با صرف هزینه کم را انجام داده‌اید.

برای موفقیت در بازاریابی تلفنی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

سعی کنید در هنگام صحبت با مشتری اول نیازهای او را مقدم قرار داده و بعد به صحبت در مورد محصولات سایت بپردازید.
همچنین بهتر است قبل از انجام کار، بر روی تن صدا و هیجاناتی که در صدای خود وجود دارد را تنظیم و تمرین نمایید تا بهترین ارائه را انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *