چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم؟

در ابتدای زندگی بشر بسیاری از کسب و کارها به صورت سنتی و در محدوده مشخص صورت می‌گرفت؛ اما رفته رفته پیشرفت تکنولوژی باعث شد بسیاری از افراد فعالیت‌های کسب و کار خود را در اینترنت انجام دهند؛ به طوری که امروزه کسب و کار اینترنتی به عنوان منبع اصلی درآمدهای میلیاردی محسوب می‌شود. در روش کسب و کار سنتی فرد برای شروع کار علاوه بر سرمایه اولیه باید یک سری وسایل و تجهیزات را فراهم کند. در حالی که کسب و کارهای اینترنتی افراد تنها با استفاده از یک گوشی تلفن و یا کامپیوتر و بدون سرمایه اولیه می‌توانند بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی کسب درآمد اینترنتی داشته باشند.

اگر در دهه قبل و قبل تر کسی از نبود کار و کمبود کار برای جوانان صحبت می کرد می توانستیم به او حق دهیم زیرا در آن زمان بستر اینترنت به وسعت الان نبود و جوانان باید در شرکت ها و ادارات استخدام می شدند یا به امور فیزیکی می پرداختند و کمتر کسی از کسب و کار اینترنتی صحبت می کرد؛ اما امروزه با پیشرفت اینترنت و فضای مجازی وسعت کسب و کارها بیشتر شده و همه افراد بیکار می توانند فقط با داشتن یک گوشی موبایل کسب و کار خود را بدون سرمایه اولیه آغاز کنند.

ناگفته نماند که بزرگ‌ترین مزیت اغلب راه های درآمد از اینترنت این است که افراد زمان بیشتری دارند و می‌توانند از روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینترنت در منزل استفاده کنند.

چگونه از اینترنت پول دربیاوریم؟

باید بدانید روش‌های متنوع و مختلفی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد و لازم است قبل از شروع هر نوع فعالیتی در فضای اینترنت، در حوزه مربوطه تحقیق بسیار داشته باشید و کسب و کارهایی را انتخاب کنید که بر اساس مهارت و توانایی‌های شما باشد؛ زیرا علت بسیاری از شکست‌ها، عدم انطباق ویژگی‌های فرد با کسب و کارهای اینترنتی است.

از جمله کسب و کارهای اینترنتی پولساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروشگاه اینترنتی
 • تولید محتوا
 • آموزش آنلاین
 • خدمات ترجمه
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • درآمدزایی از یوتیوب
 • طراحی وب
 • وبلاگ نویسی
 • طراحی اپلیکیشن های کاربردی

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

یکی از روش‌های کسب درآمد از اینترنت، طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. در حقیقت هر نوع فروش کالا و خدماتی که به صورت آنلاین ارائه می‌شود را فروشگاه اینترنتی می‌گویند. در ایران تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی وجود دارد. بر اساس میزان بازدیدکننده و خریدار دارای رتبه و درجه‌بندی هستند که در میان آنها دیجی کالا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران شناخته شده است که از جمله مزایای فروشگاه اینترنتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خرید راحت در فضای اینترنت
 2. امکان مقایسه کالاها با هم
 3. دسترسی ۲۴ ساعته (عدم محدودیت زمانی)
 4. صرفه‌جویی در هزینه

و در مقابل آن می‌توان از جمله معایب فروشگاه اینترنتی را موارد زیر دانست:

 1. عدم لمس محصولات (خرید از روی عکس)
 2. عدم تعامل خریدار و مشتری (امکان چانه‌زنی بر سر قیمت وجود ندارد)
 3. کلاهبرداری های اینترنتی

تولید محتوا

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که برای خرید یک محصول از اینترنت با یک سری صفحات تبلیغاتی مواجه می‌شوید که بی‌کیفیت هستند و علاقه‌ای به خرید از این صفحات نداشته باشید؟ در حقیقت می‌توان دلیل این بی‌علاقگی شما و بی‌کیفیتی صفحات را در نامناسب بودن تولید محتوا دانست. آن هم بخاطر بی‌توجهی برخی از سایت‌ها در انتخاب متن‌ها و عکس‌های مناسب و باکیفیت در تبلیغ محصولات خود است که همین عامل سبب عدم جذب بسیاری از کاربران را به این صفحات فراهم می‌کند.

پس می‌توان گفت هر نوشته گفتار، تصاویر و فیلم که متناسب با هدف مربوطه باشد را تولید محتوا می‌گویند. برخی از شرکت‌ها و سایت‌ها برای بالا بردن کیفیت و همچنین جذب بیشتر کاربران خود انتخاب تولید محتوای مناسب برای سایت را به افراد متخصص در این زمینه یعنی بازاریابان واگذار می‌کنند.

آموزش آنلاین

یکی از روش‌های کسب درآمد از اینترنت با استفاده از آموزش‌های آنلاین است.

 امروز به علت شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری بسیاری از کلاس‌ها به صورت حضوری وجود ندارد و همین عامل سبب رونق بسیاری از رده‌های آنلاین شده است.

در این روش فرد با استفاده از مهارت‌ها و استعدادهای خود با طراحی صفحه مخصوص، شروع به آموزش آنلاین می‌کند. مثل یک خیاط که علاوه بر کسب و کار سنتی خود با طراحی صفحه‌ای در دنیای مجازی و گذاشتن قسمتی از آموزش‌های خیاطی خود می‌تواند سبب جذب مخاطب شود و سپس با برگزاری رده‌های آنلاین خصوصی شروع به کسب درآمد در اینترنت می‌کند.

خدمات ترجمه

یکی از پرکاربردترین علوم، علوم ترجمه است که تقریباً در تمام زمینه‌ها نیاز به استفاده از آن دیده می‌شود و همین عامل سبب شروع کسب و کارهای اینترنتی را فراهم کرد.

به طوری که یکی از جذاب‌ترین مدل درآمدزایی از طریق ترجمه است. بسیاری از افراد از طریق ترجمه:

 • ترجمه فیلم

ترجمه به زبان‌های مختلف با زیرنویس.

 • ترجمه کتاب‌های پرفروش جهان

توجه باید داشته باشید کتابی که قصد ترجمه آن را دارید قبلاً توسط فرد دیگری ترجمه نشده باشد و همچنین برای پیدا کردن کتاب‌های پرطرفدار و پرمخاطب می‌توانید به سایت آمازون مراجعه کنید.

 •  برگزاری کلاس‌های ترجمه

برگزاری رده‌های آنلاین زبان و همچنین تهیه پک‌های آموزشی زبان می‌توانید با ارائه خدمات ترجمه‌های خود کسب درآمد کنید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

اگر صفحه‌ای در فضای مجازی دارید که تعداد قابل‌توجهی فالوور در شبکه‌های اجتماعی شما را دنبال می‌کند، در حقیقت می‌توانید با آموزش‌های مربوطه از این جمع کاربران خود منبع درآمد داشته باشید. مثل بسیاری از فالوورهای اینستاگرام که تعداد مخاطبان آنها زیاد است با استفاده از قبول سفارشات از برندهای مختلف در پیج خود شروع به تبلیغات و معرفی آن محصولات می‌کنند. در مقابل درصدی را از این برندها دریافت می‌کنند که این به معنای کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه‌های اجتماعی است.

درآمدزایی از یوتیوب

درآمدزایی از یوتیوب

همانطور که می‌دانید در ابتدا بسیاری از کاربران فضای مجازی عضو یوتیوب بودند که رفته رفته به علت فیلترینگ شدن آن، باعث شد بسیاری از کاربران ایرانی نتوانند عضو آن بمانند و عضو شبکه‌های داخلی شدند مثل آپارات‌.

اما باید بدانید که هنوز تعدادی از کاربران با وجود محدودیت‌های زیاد، عضو این سایت هستند و کسب درآمد می‌کنند؛ زیرا درآمد حاصل از یوتیوب برای کاربران ایرانی به دلار است که به معنای درآمد بسیار مناسب است.

کسب درآمد از یوتیوب در حقیقت به طور دقیق مشخص نیست؛ ولی تحقیقات ثابت کرده به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید از ویدیو 7 تا 14 دلار پرداخت می‌کنند آن هم در صورت تماشای کامل ویدیو توسط کاربران می‌باشند.

 اما باید بدانید برای یک یوتیوبر موفق شدن، نیاز به رعایت تمام اصول و داشتن صبر بسیار است.

طراحی وب

همانطور که میدانید بازارهای سنتی فروش کالا و خدمات روز به روز در حال کمرنگ شدن هستند و بازارهای مجازی در حال گسترش بسیار.

 همین عامل باعث شده که تعداد صفحه‌های وب‌سایت در زمینه‌های مختلف روز به روز افزوده شود. به طوری که طراحی وب به یک حرفه تبدیل شده که امکان کسب درامد از آن بسیار بالا است.

باید بدانید که برای شروع در این کسب و کار یک نقشه ذهنی نیاز است تا شما را در این راه کمک کند تا یک فرد متخصص در زمینه وب‌سایت شوید.

 برای فعالیت در این کسب و کار باید فرد در زمینه ی زبان برنامه‌نویسی تخصص داشته باشد. اما لازم به ذکر است که کسب درآمد از طریق وب‌سایت به این صورت است که فرد باید طی تلاش‌های بسیار و پرداخت یکسری هزینه‌هایی در بلندمدت سود خود را برداشت کند.

وبلاگ نویسی

در وبلاگ نویسی روش‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد که انجام همزمان چند روش با هم منافاتی ندارد، بلکه این امکان را به افراد می‌دهد که بر اساس مهارت‌ها و علایق خود روش‌های موجود را انتخاب کنند.

این درحالی است که در کشورهای پیشرفته جهان وبلاگ نویسی به عنوان یک شغل مهم شناخته شده است که از طریق آن کسب درآمد می‌کنند؛ ولی در ایران به چنین جایگاهی نرسیده است. با این حال تعدادی از افراد با وبلاگ نویسی توانسته‌اند کسب درآمد خوبی داشته باشند. مثل وبلاگ یک معلم.

 اگر شما قصد کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی را دارید باید در ابتدا:

 •  وبلاگ بسازید.
 • محتوای مناسب و اساسی تولید کنید.
 •  محتوای خود را بهینه‌سازی کنید.
 •  سعی در جذب مخاطب کنید.
 • از حس اعتماد مخاطبان خود برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید.

طراحی اپلیکیشن کاربردی

طراحی اپلیکیشن کاربردی که به آن برنامه تلفن همراه هم می‌گویند، در حقیقت یک نوع برنامه کامپیوتری یا نرم‌افزاری است که برای اجرا روی دستگاه تلفن همراه مثل گوشی موبایل رایانه و غیره طراحی شده است، فرد می‌تواند با استفاده از آن یک درآمد اینترنتی داشته باشد.

 روش‌های کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن های کاربردی عبارتند از:

 • تبلیغات
 • فروش کالا
 • هزینه معامله
 • خریدهای درون برنامه‌ای

اما نکته بسیار مهم در راه اندازی یک اپلیکیشن این است که از ایده‌های ناب استفاده کنید تا به هدف خود یعنی کسب درآمدهای اینترنتی برسید.

چگونه با گوشی کسب درآمد کنیم؟

باید بدانید که روش‌های کسب درآمد با گوشی بسیار متنوع است به طوری که افراد حتی بدون سرمایه هم می‌توانند کسب درآمد خوبی داشته باشند. فقط کافی است نوع فعالیت موردنظر خود را بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های فردی انتخاب و با تمام تلاش و کوشش در آن عرصه فعالیت کنند تا به هدف خود که همان کسب درآمد اینترنتی است برسند.

 که از جمله روش‌های کسب درآمد با گوشی:

 1. با راه اندازی کانال تلگرامی و جذب بیشتر مخاطب می‌توانید با استفاده از تبلیغات برندهای مختلف کسب درآمد داشته باشید.
 2.  با فعالیت در بازی‌های پولساز شناخته شده جهان.
 3.  عکاسی کردن در زمینه‌های مختلف مثل طبیعت فرهنگ اخبار و غیره.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع کسب و کارهای اینترنتی و همچنین نحوه کسب درآمد از آنها آشنا کنیم؛ اما باید توجه داشته باشید که فعالیت در هر زمینه کسب و کارهای اینترنتی نیاز به بکارگیری تمام مهارت‌ها و تلاش‌های فردی دارد.

اما در کل فعالیت در فضای مجازی این امکان را برای افراد ایجاد کرده که حتی بدون داشتن سرمایه اولیه و همچنین عدم محدودیت‌های زمانی و مکانی می‌توانند برای کسب درامد در این عرصه فعالیت داشته باشند.

امیدوارم که این مقاله شما را در انتخاب بهترین کسب و کار اینترنتی بر اساس مهارت‌های یتان یاری کرده باشد.

آیا کسب و کارهای اینترنتی قابل اعتماد است؟

کسب و کارهای اینترنتی هم مانند سایر کسب و کارها در بین افراد جامعه پخش شده و ممکن است در آن مشاغلی با افراد غیر قابل اعتماد وجود داشته باشد که طبیعی است. شما باید سعی کنید تشخیص صحیح داشته باشید و بهترین کار اینترنتی را با مشورت انتخاب کنید.

روزانه چقدر از کسب و کار اینترنتی درآمد تضمینی خواهم داشت؟

این موضوع کاملاً متفاوت است در کسب و کارهای اینترنتی و به موضوع کسب و کارتان بستگی دارد حتی اگر یک بلاگر اینستاگرام هم باشید نسبت به کیفیت کارتان درآمد خواهید داشت و ممکن است یک بلاگر با کار کیفیت بالاتر درآمد روزانه بیشتری نسبت به شما داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *