کامنت مارکتینگ اینستاگرام

کامنت مارکتینگ اینستاگرام به دلیل ارزش بالایی که برای پیج های تازه کار دارد، باعث افزایش فالوور چشمگیری میشود. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از کاربردی‌ترین ابزار کسب درآمد از اینستاگرام که امروزه بیشتر به آن توجه میشود و میتوان آن را به‌عنوان یک فرصت برای جذب مشتری و فروش بیشتر محسوب کرد، مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم تا بااهمیت کامنت مارکتینگ اینستاگرام تأثیر آن برای درآمدزایی از اینستاگرام آشنا شوید و ابعاد جدیدی را دراین‌باره بشناسید.

دوستی داشتم که یا یک کامنت عالی توانسته بود تعداد زیادی فالوور به پیج خود جذب کند و محصول خود را به آنها بفروشد. امروزه یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام تبلیغات است که هزینه بردار است و در طولانی مدت پول زیادی از شما تلف خواهد شد. اگر بدنبال جذب فالوور هستید بدون اینکه خرجی کرده باشید، کامنت مارکتینگ را اجرا کنید. کامنت مارکتینگ در اینستاگرام اگر اصولی و جذاب اجرا شود پیج شما را به طور چشمگیری متحول می کند.

دوره جامع آموزش اینستاگرام

کامنت مارکتینگ یعنی اینکه در سایت خود ازنظر کاربران و مراجعه‌کنندگان استفاده کنید و یا اینکه با نظر دادن در سایت دیگران و معرفی برند و خدمات خود اعتماد کاربران را افزایش داده که این امر منجر به افزایش فروش و ترافیک خواهد شد.

بسیاری از افراد تصور اشتباهی از کامنت مارکتینگ دارند و آشنایی دقیق با اصول کامنت گذاری نداشته و این فکر ساده که اگر لینک سایت یا پیج خود را به‌عنوان کامنت بگذارند و معرفی کوتاهی را درباره آن بدهند، تمام مشکلات بازاریابی کامنتی حل شده و دیگر نیاز به اصول کامنت مارکتینگ نمیباشد؛ اما کاملاً در اشتباهند؛ زیرا این مدل از کامنت گذاری، باعث میشود تا مخاطب به شما اعتماد نکرده و نظرات شما را بی‌توجه رد کند.

پس ما به شما پیشنهاد میکنیم تا قبل از اینکه بازاریابی دیدگاه و کامنت مارکتینگ اینستاگرام را آغاز کنید، از خود بپرسید که آیا این نظر من تأثیر مثبتی روی بینندگان دارد و حتی چه کمکی میتواند به خوانندگان این مطلب انجام دهد؟ همچنین باید درباره اطلاعاتی که به مخاطب میدهید، تعامل بیشتری داشته باشید و درمجموع اگر توانسته باشید این موارد را به‌صورت مثبت انجام دهید، میتوان گفت که به نتیجه رسیده‌اید.

کامنت اینستاگرام چیست؟

میخواهم در مورد یکی از تأثیرگذارترین ابزاری که امروزه در اینستاگرام از آن به‌عنوان جادوی معرفی نام برده میشود صحبت کنیم. “کامنت یعنی نظر دادن در اینستاگرام”. این نظر میتواند تأثیرات منفی و مثبت بسیاری در شناخت و وضعیت آن برای معرفی محصول و خدمات استفاده شود. البته که یکی از پیش‌نیازهای پیشرفت برای افزایش درآمد از اینستاگرام استفاده مفید و هوشمند از کامنت مارکتینگ اینستاگرام است.

اینکه چطور باید کامنت گذاشته شود تا بتواند مخاطب و فالوور را جذب کند، این بسیار حائز اهمیت بوده و شما میتوانید با چند کلمه جذاب و بااهمیت، پیج اینستاگرامی خود که مربوط به ارائه خدمات و یا فروش محصولات و هر نوع کسب درآمد از اینستاگرام که باشد، میتوان با یک کامنت منحصربه‌فرد افراد زیادی را به پیج اینستاگرام خود جذب کنید. برای ایجاد کامنت جذاب برای اینستاگرام باید مقداری وقت گذاشته تا بتوانید کامنت ارزشمند و قابل‌توجهی را گذاشته و نسبت به دیگر کامنت­ها متمایز باشید. اینجاست که تعداد فالوور پیج اینستاگرامی شما افزایش مییابد.

اصول کامنت مارکتینگ اینستاگرام

اصول کامنت مارکتینگ در اینستاگرام

قطعاً میدانید که برای استفاده از هر امکاناتی باید اصول استفاده از آن را بلد باشید تا بتوانید نهایت استفاده و بهره را از آن ببرید. قطعاً هدف‌گذاری برای شما باید به یک امر مهم و ایجابی تبدیل شود و برای اینکه ایده پول درآوردن از اینستاگرام شما تبدیل به واقعیت و عمل شود، در ابتدا باید هدف و استراتژی فروش در اینستاگرام خود را از کامنت گذاری و به‌اصطلاح کامنت مارکتینگ به‌طور کامل مشخص کنید که در صورت رعایت این اصل، شما به مخاطبان زیادی دست خواهید یافت. در نهایت، نتیجه آن افزایش فروش و جلب‌توجه نسبت به شما و محصول و خدمات شما خواهد شد.

اگر میخواهید بدانید که چه کامنتی ازنظر اینستاگرام ارزشمند است، باید به این نکته توجه کنید که حتماً از کامنت­های استفاده کنید که در کامنت مارکتینگ به آن متن، متن جذاب و مرتبط با موضوع اطلاق شود. یعنی اگر متن دارای کلمات تکراری و بسیار طولانی و خسته‌کننده باشد، این اثر عکس درنتیجه کار شما خواهد داشت. موارد کلیدی مانند هشتگ گذاری مناسب برای کسب و کار یا برندتان در متن کامنت مارکتینگ اینستاگرام بسیار تعیین‌کننده بوده و اینستاگرام برای کسب و کار از اهمین بالایی بخاطر همین ابزار برخوردار است و شما در این مورد میتوانید در انتهای متن، لینک صفحه اینستاگرام یا سایت خود را جهت دسترسی بهتر مخاطبان قرار دهید.

کامنت ارزشمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

در اجرای کامل مارکتینگ اینستاگرام قطعاً باید شمایی که به دنبال کسب درامد از اینستاگرام هستید، به این نکته کلیدی توجه کنید که چه کامنتی ازنظر اینستاگرام ارزشمند است و میتواند تأثیر بیشتری در معرفی شما داشته باشد. آیا واقعاً کامنت گذاشتن آنقدر تأثیرگذار است؟

خیلی ها میپرسند که آیا اینستاگرام پول میده؟ قطعاً همین‌طور بوده و کسانی که به درآمدزایی از اینستاگرام فکر میکنند و به پول درآوردن از اینستاگرام اعتقاد دارند، کسانی هستند که اصول کامنت گذاری را از ابتدا رعایت کرده و آن را اجرا میکنند.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که این روزها با توجه به شروع ویروس منحوس کرونا، بسیاری از خریدها به‌صورت غیرحضوری انجام شده و بستری مثل اینستاگرام، می‌تواند در موضوع جلب مشتری تأثیر بسزایی داشته باشد. حال اگر شما بتوانید در پیج­های مختلف کامنت گذاری هوشمند و هدفمندی را داشته باشید، این کمک میکند تا فالوور شما افزایش یافته که به‌تبع آن شما را شناخته و با توجه به کیفیت پیج اینستاگرامی که دارید جذب پیج اینستاگرام شما خواهند شد و این یعنی شروع کسب درآمد از اینستاگرام که به همین راحتی میتوان به آن دست‌یافت.

کامنت ارزشمند باید ویژگی‌های مانند موارد زیر داشته باشد تا بتواند فالوور را به سمت پیج اینستاگرام شما جذب کند:

 1. کامنت نباید بیش‌ازحد طولانی باشد
 2. باید پرمحتوا و قابل استناد به‌حساب آید
 3. اندکی احساسات را درگیر کند
 4. جذاب و مهم باشد
 5. حاوی لینک‌های طولانی و تکراری نباشد
 6. مشوق‌هایی در آن وجود داشته باشد تا فالوور جذب شود
 7. بی‌ربط با پست گذاشته شده نباشد.

اهمیت کامنت مارکتینگ در رشد کسب و کار در اینستاگرام

حتماً شما هم پیج‌های فیک و حتی بی‌ارزش در اینستاگرام را دیده‌اید که در قسمت کامنت، یک یا چند فرد خاصی تعداد زیادی کامنت بی‌ارزش و تکراری گذاشته و فکر میکنند که با این کار در ارتقای پیج اینستاگرامی خود پیشرفت خواهند کرد؛ اما غافل از این‌که زیاد کامنت گذاشتن در اینستاگرام آن‌هم در زیر یک پست به‌صورت تکراری، کاملاً نتیجه عکس دارد و کسب و کار شما با این کار ارتقا نخواهد یافت.

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفتیم، کامنت مارکتینگ اینستاگرام اگر به‌صورت هدفمند و کامل و جامع اجرا شود، میتواند در ارتقا و رشد کسب و کار اینستاگرامی شما بسیار مؤثر باشد.

اما نکاتی که در اهمیت کامنت مارکتینگ باید به آن اشاره کنیم این‌که:

 • حتماً یک ساختار مشخص برای کامنت در نظر بگیرید؛ زیرا با این کار سبک کامل نویسی منحصربه‌فرد ایجاد خواهد شد و مخاطب همیشه به دنبال کامنت شما خواهد بود.
 • کامنت را جدی بگیرید؛ زیرا یک کامنت خوب بعضی مواقع میتواند بهتر و مفیدتر از پست اینستاگرامی باشد.
 • کامنت نویسی هوشمند میتواند برند شخصی شما را در فضای مجازی معتبرتر کند.
 • کامنت جذاب برای اینستاگرام باید در راستای رشد پست مربوطه ارائه شود و ارزش‌آفرینی میکند
 • بعضی مواقع اتفاقات شخصی ما میتواند کامنت خواندنی­تری را ایجاد کند.
 • در کامنت گذاری قطعی نظر ندهید و اگر از “شاید”، “احتمالاً”، “من فکر میکنم” استفاده کنید بهتر جواب میدهد.
 • برای کامنت خود وقت بگذارید و باحوصله کامنت گذاری کنید.
 • در بعضی از مواقع شاید نیاز باشد یک روز برای یک کامنت فکر کنیم و این اصلاً غیرعادی نیست؛ زیرا بعد از نتیجه گرفتن شما را متمایز میکند.
 • اگر کامنت خود را با ذکر منابع معتبر ارائه کنید، بسیار اعتمادآفرین بوده و مخاطبان شما را فراموش نخواهد کرد.
 • اگر به این قطعیت برسید و کامنت خود را با نام و نام خانوادگی بنویسید، قطعاً دقت و سختگیری بیشتری خواهید کرد.
 • اگر کامنتی میگذارید، سعی کنید موافقت یا مخالفت خود را تبیین کنید.
 • دوباره تأکید میکنم که اهمیت مرتبط بودن کامنت با محتوای پست مربوطه بسیار جدی و مهم است.
 • قبل از نوشتن کامنت حتماً کامنت قبلی را بخوانید.
 • اهمیت طرح سؤال در کامنت بسیار مهم است.

موارد فوق را میتوان اکثر مواردی دانست که اگر به آن توجه کنید، میتواند به شما در تولید محتوا هم کمک کند و اگر در آینده بخواهید برای وبلاگ شخصی خود تولید محتوا داشته باشید، این یک تجربه فوق‌العاده خواهد بود و شما به هدف دوم هم رسیده‌اید.

اشتباهات رایج کامنت مارکتینگ در اینستاگرام

 • حتماً باید قبل از این‌که وارد فضای بزرگ اینستاگرام شوید، به اطلاعات و نحوه استفاده از امکانات اینستاگرام آشنایی داشته باشید. این به‌راحتی با یک جستجوی ساده امکان‌پذیر است و شما تمامی امکانات اینستاگرام را میتوانید در گوگل یاد بگیرید. همین‌طور که الآن مشغول به آموزش و یادگیری کامنت مارکتینگ اینستاگرام هستید.
 • بسیاری از موارد را دیده‌ایم که در قسمت بیو اینستاگرام با توجه به تفکری که از قبل داشته‌اند، از هشتگ‌های بسیار زیاد استفاده کرده و فکر میکنند که با این کار ممکن است مخاطبان و افراد زیادی از اکسپلور پیج اینستاگرامی آن‌ها اضافه شود؛ درحالی‌که کاملاً در اشتباه بوده و در این مورد در بعضی از موارد حتی یک هشتک هم نباید گذاشته شود.
 • نکته دیگری که باید توجه کنید این است که سعی کنید در حوزه فعالیتی خود کامنت گذاری انجام دهید و نیاز نیست که در همه پیج­ها با موضوعات مختلف حضور داشته و کامنت بگذارید.
 • توجه نداشتن به محتوای گذاشته شده و کپشن آن، یکی دیگر از اشتباهات رایج در کامنت مارکتینگ اینستاگرام است و در ادامه میتوان استفاده نابجا از لینک‌ها و هشتگ­ها را از اشتباهات این کار نامید.

سخن پایانی : ما در این مقاله ابعاد مختلفی از کامنت مارکتینگ اینستاگرام و اینستاگرام مارکتینگ از جهت اهمیت این موضوع در ارتقای کسب درآمد از اینستاگرام و اینکه چطور کامنت جذاب برای اینستاگرام گذاشته شود تا مخاطب هدف جذب شود و اینکه چه کامنتی ازنظر اینستاگرام ارزشمند بوده و چه کامنت­هایی افراد مختلف را جذب میکند مطالبی را عنوان کردیم تا شما هم اهمیت کامنت مارکتینگ در رشد کسب و کار در اینستاگرام را جدی‌تر بگیرید و به آن اهمیت دهید.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید و قابل‌استفاده باشد‌. در ادامه با آپدیت این مقاله در گاسی وب همراه ما باشید.

کامنت مارکتینگ برای همه پیج ها پیشنهاد می شود؟

بله. هر پیجی بنا به ظرفیت خود میتواند بصورت هوشمند کامنت مارکتینگ را اجرا کند و با حضور در پیجهای مختلف کامنتهای تاثیر گذار بگذارد و افراد مد نظر را جذب پیج خود کند.

آیا کامنت مارکتیمگ جریمه هم دارد؟

بله اگر کامنت گذاری در زیر یک پست به تعداد زیاد و در چند لحظه صورت پذیرد، اینستاگرام شما را اسپم تشخیص داده و برای مدتی محدود می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *