کسب و کار اینترنتی در تلگرام

با پیشرفتی که در فناوری و گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت، توسعه “کسب و کار اینترنتی در تلگرام” و سایر فضاهای اجتماعی برای همه کاربران به‌خصوص برای کسانی که چیزی برای عرضه ندارند را فراهم کرد. چه‌بسا بسیاری از افراد هستند که برای راه اندازی یک کسب و کار فیزیکی در شهر خود با مشکلات زیادی از قبیل اجاره مغازه، تهیه لوازم، تبلیغات و … مواجه هستند. اما ویژگی‌هایی در تلگرام وجود دارد که سبب جذب کاربران برای کسب درآمد از آن شده است. مثل دسترسی آسان، عدم نیاز به سرمایه زیاد، بدون محدودیت و غیره است. زآخرین آمار گرفته‌شده از میزان محبوبیت کسب و کار اینترنتی در تلگرام، نشان می‌دهد در کشورهای بزرگ باوجود محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستند؛ اما باز هم طرفداران استفاده از تلگرام رو به افزایش است.

کار انلاین در تلگرام را نیز می توان از کسب و کارهای پولسازی دانست که میتوان با قوت روی آن حساب کرد و از آن کسب درآمد خوبی داشت. با راه اندازی گروه تلگرام کسب و کار اینترنتی می توان خدمات متنوعی را در هر زمینه شغلی ایجاد و از آن کسب درامد داشت. گروهای تلگرامی مشاوره نیز امروزه با خدمات متنوع مشاوره ای که ارائه می دهند از پولساز ترین کسب و کار ها در تلگرام است. تمامی کسب وکارها می توانند در تلگرام پولسازی کنند.

زیرا آن چیزی که سبب وجه تمایز کسب و کار اینترنتی در تلگرام از سایر کسب و کار مجازی اینستاگرام و واتساپ و … است، استفاده از ربات برنامه‌ریز انجام کارها در تلگرام است که هنوز در هیچ یکی از اپلیکیشن ها عملی نشده است.

همچنین میزان کسب درآمد از طریق اینترنت بسته به نوع محصول ارائه‌شده متفاوت است.

همچنین پنج روش کسب و کار اینترنتی در تلگرام عبارت‌اند از:

 • برای متخصصین رزومه ساز درست کنید
 • راه اندازی کانال نیازمندی‌های بومی
 • ساخت ربات
 • فروشگاه اینترنتی در تلگرام
 • ساخت گیفت های تبلیغاتی در تلگرام.

کسب درآمد از تلگرام چگونه است؟

کسب درآمد از تلگرام

به تمام فعالیت‌هایی که موجب کسب درآمد در شبکه اجتماعی تلگرام می‌شوند، کسب و کار تلگرامی می‌گویند که امروزه انتخاب روش‌های مناسب درآمد از تلگرام، دغدغه‌ی بسیاری از افراد است که برخی از این روش‌ها خود نیاز به تخصص ویژه‌ای مانند آشنایی با انواع نرم‌افزارها، تایپ کردن، برنامه‌نویسی و غیره دارد.

در حقیقت کسانی که در زندگی واقعی خود تولیدکننده و مصرف‌کننده بودن، جایگاه مشخص‌تری نسبت به سایر افراد دارند؛ زیرا کارشان تبلیغ، جستجو محصولات خود در سایر کانال‌ها و شبکه‌ها است. درحالی‌که سایر افراد با توجه به توانایی و استعدادهای خود مناسب‌ترین روش را برای کسب درآمد از تلگرام انتخاب می‌کنم.

همچنین کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه هم امکان‌پذیر است. یعنی تنها هزینه‌ها محدود به تبلیغات در این برنامه است؛ ولی در کل استفاده از این برنامه بدون هزینه است. ولی باید به یاد داشته باشید که برای رسیدن به درآمد، باید اندکی تحمل و تلاش بسیار داشته باشید‌.

حال می‌خواهیم با هم با انواع روش‌های کسب درآمد از تلگرام آشنا شویم:

 1. ساخت کانال تلگرامی برای سایر کاربران
 2. جذب فالوور برای سایر کانال‌ها با استفاده از قدرت بازاریابی
 3. ساخت ربات برای تلگرام
 4. طراحی کانالی مخصوص و قبول سفارش تبلیغات برای سایر کانال‌ها
 5. طراحی کانال‌های آموزشی و خدماتی.
 6. مدیریت کردن کانال‌های تلگرامی برای سایر کاربرانی که تجربه کافی ندارند

ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی در تلگرام

ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی در تلگرام

شاید برایتان سؤال مطرح شود که حال باوجوداین همه کسب و کار اینترنتی در تلگرام، کدام برای شما مناسب‌تر است؟

در حقیقت پاسخ خود شما هستید؛ یعنی هرکسی برای اینکه پی ببرد در چه حوزه‌ای از کسب و کار تلگرامی موفق‌تر است، باید قبل از هر چیزی به توانایی و مهارت‌های خود بیاندیشد تا بر اساس آن بتواند بهترین کسب و کار را برای خود انتخاب کند.

همچنین روش‌ها و ایده های زیادی برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد؛ مهم‌ترین راه، ایجاد کانال با موضوع خاص است؛ یعنی با تمرکز کردن روی گروهی مشخص و ارائه خدمات موردنیاز به آنها است.

ایده های زیادی برای راه اندازی کانال‌های تلگرامی وجود دارد که یکی از آنها بررسی رقبا است. در واقع در ایده راه اندازی کانال کسب و کار تلگرامی هرکسی بر اساس مهارت و توانایی‌هایی که دارد، در حوزه می‌تواند مشغول به فعالیت شود. مثلاً شخصی به مترجمی زبان انگلیسی تسلط دارد، با ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات می‌تواند قسمتی از کانال را به دست بگیرد. دقیقاً چیزی شبیه به سایت انجام میدم است.

یا با راه اندازی کانال‌های بومی که در واقع نوعی کانال آگهی تبلیغاتی شهر خود است که هر فردی که نیاز به کاری داشته باشد، به این کانال مراجعه می‌کند.
اما در کل ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی در تلگرام که بسیار پرکاربرد و پررونق هستند عبارت‌اند از:

 • ساخت کانال آموزشی
 • درآمد به‌عنوان تولیدکننده محتوا کانال ادمین یاب
 • فروش کتاب‌های صوتی

ساخت کانال آموزشی

آنچه امروزه در فضای کسب درآمد از اینترنت حرف اول را می‌زند، ایده های آموزشی است که در حقیقت موضوع آموزش، یکی از پولساز ترین حوزه کاری در اینترنت است.
در واقع کانال‌های آموزشی که به‌صورت تخصصی یک موضوع خاص را به افراد آموزش دهند، بسیار کم است.

این نکته گویای این است که با راه اندازی کانال‌هایی با محتوای آموزشی که در زمینه خاصی فعالیت می‌کند، می‌توان زمینه خوبی برای کسب درآمد از تلگرام را مهیا سازد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که در ساخت کانال با محتوای آموزشی هدف:

منحصربه‌فرد بودن کانال آموزشی و فعالیت فرد در زمینه که در آن علاقه و تخصص کافی دارد باید باشد.

همچنین بسیار مهم است تا آموزش‌های ارائه‌شده در این کانال از کیفیت و محتوای مناسبی برخوردار باشد؛ به‌طوری‌که مخاطب، حاضر به پرداخت پول برای محتوای ارائه‌شده شما باشد.

باگذشت زمان و جذب بیشتر کاربر، وقتی‌که تعداد اعضای کانال بیشتر شد، حال وقت آن رسیده است که با برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین، کسب درآمد بیشتری از تلگرام داشته باشید.

به این صورت که با گذاشتن پست برگزاری کلاس آنلاین، ساعت برگزاری، مبلغ آموزشی که پس از مشاهده این آگهی توسط کاربران و پرداخت مبلغ مشخص‌شده توسط مخاطبین سایت، آنان در واقع خواستار آموزش‌های شما باشند و شما می‌توانید با تشکیل گروهی به‌صورت خصوصی به این افراد آموزش آنلاین دهید.

درآمد به‌عنوان تولیدکننده محتوا

تولید محتوا که به معنی استفاده از کلمات کلیدی و مهم برای جذب بیشتر مخاطب افزایش رتبه کسب و کار است، خود به‌عنوان یکی از پردرآمدترین کسب و کارها در جهان است. امروزه به علت دغدغه و کار زیاد ادمین های تلگرامی و نداشتن وقت کافی برای تولید محتوای مناسب برای کانال خود، اغلب انجام این امور را به افراد متخصص در این زمینه واگذار و در قبال آن پول پرداخت می‌کنند.

در حقیقت شما با تولید محتوای مناسب برای سایر کانال‌ها، می‌توانید کسب درآمد تلگرامی داشته باشید. همچنین شما باید مهارت کافی برای تولید محتوا برای انواع کانال (سرگرمی، تفریحی، علمی) داشته باشید.

بهترین روش برای یادگیری تولید محتوا، تمرین کردن و بررسی کانال‌های دیگر و ایده گرفتن از تولید محتوای به‌کاررفته در این کانال‌ها است. باید در نظر داشته باشید که برای تولید محتوا برای کانال‌های تلگرامی، حداقل فرد باید کار با چند برنامه مثل ادیت فیلم و عکس مثل فتوشاپ و غیره را یاد بگیرد.
یادگیری این برنامه‌ها کار سختی نیست و هرکسی می‌تواند آن را یاد بگیرد.

کسب درآمد از تلگرام نیاز نیست از روش‌های تازه و جدید استفاده کنید؛ بلکه می‌توان با روش‌های تکراری هم کسب درآمد داشته باشید که ازجمله می‌توان تولید محتوا اشاره کرد.

کانال ادمین یاب

حال شما می‌توانید با طراحی کانال‌های ادمین یاب نیاز این کاربران را با کسب و کار اینترنتی در تلگرام که راه انداخته اید، برطرف کنید؛ توجه داشته باشید که در کانال شما هرکسی که مهارت و توانایی تولید محتوا برای سایر کانال‌های تلگرامی را دارد، می‌تواند خود را معرفی کند که این افراد باید از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشند که این خود موجب پیشرفت و تبلیغ کانال شما هم می‌شود.

البته یک روش دیگری هم هست که شما می‌توانید تقاضای کانال‌هایی که خواهان ادمین حرفه‌ای هستند را در کانال خود درج کنید که از هر دو روش می‌توانید کسب درآمد داشته باشید.

نکته قابل‌توجه این کسب و کار اینترنتی آن است که در این شیوه هم از متقاضی ادمین یاب می‌توانید مبلغی دریافت کنید هم از کسانی که به‌عنوان تولیدکننده محتوا به دنبال کار هستند؛ اصطلاحاً رابطه دو سر سود گفته می‌شود.

همچنین ازجمله وظایف ادمین یاب تلگرامی عبارت‌اند از:

 • آپلود و انتشار محتوا ازجمله برگزاری فیلم و عکس به‌طور منظم و نوشتن کپشن یا مطلب با محتوای آپلود شده در کانال تلگرام
 • حفظ امنیت کانال در برابر هک شدن توسط افراد متخصص
 • پاک کردن پیام‌های نامرتبط و توهین‌آمیز از گروه تلگرامی

فروش کتاب‌های صوتی

امروزه به علت پیشرفته شدن زندگی بشر و تلاش و رقابت افراد برای کسب و کار، در حوزه‌های مختلف سبب شده که وقت و حوصله کافی برای انجام یکسری فعالیت‌ها ازجمله خواندن کتاب را نداشته باشند؛ اما این موضوع سبب به وجود آمدن ایده‌ای برای کسب و کار شد. با این روش شما با راه اندازی کانال به تولید محتوای صوتی می‌پردازید؛ یعنی شما می‌توانید با خواندن کتاب‌های مختلف و ضبط صدای خود توسط دستگاه‌های مخصوص حتی با گوشی و قرار دادن محتوای صوتی ضبط‌شده در کانال خود کسب درآمد کنید.

در ابتدا هم می‌توانید با خلاصه کردن کتاب‌های معروف و پرفروش جهان در حوزه‌های مختلف شروع کنید.

همچنین ناگفته نماند که روش کسب درآمد از این طریق کمی متفاوت ات؛ به این صورت که شما باید بخشی از خلاصه صوتی کتاب موردنظر را در کانال خود گذاشته تا مخاطب از کیفیت و محتوای کتاب صوتی شما با خبر شود، همچنین این خود سبب جذب بیشتر مخاطب هم می‌گردد. ولی در کل برای فروش کتاب‌های صوتی خود می‌توانید به دو صورت اقدام کنید:

راه اول: ایجاد کانال خصوصی در کنار کانال اصلی خو.

راه دوم: با استفاده از ربات‌های فروشگاهی تلگرامی

جمع بندی

امیدوارم روش‌های مطرح‌شده در این مقاله برای کسب و کار اینترنتی در تلگرام موردتوجه شما قرار گرفته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که در کسب درآمد از تلگرام حدومرزی ندارد و شما می‌توانید با اندکی تلاش و پشتکار ماهانه درآمدی داشته باشید. سعی کنید کانالی طراحی کنید که نه‌تنها اثربخش باشد، بلکه نیاز افراد را هم برطرف کند و همچنین در کانال تلگرامی خود تولید محتوا کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنم که اگر به فکر افزایش ممبرهای کانال تلگرامی خود هستید، از ممبرهای غیرواقعی استفاده نکنید و سعی کنید روش‌های اصولی این کار را انجام دهید.

آیا می توانم درگاه پرداختم را به تلگرام وصل کنم؟

بله لینک درگاه پرداختتون براحتی در تلگرام قابل استفاده هست و میتونید ازش استفاده کنید.

آیا تلگرام فراموش شده است یا باز هم میتوان از آن کسب درآمد داشت؟

تلگرام با توجه به اینکه در ایران هنوز هم در حالت فیلتر شده استفاده می شود، ظرفیت استفاده از آن وجود دارد و بسیاری از کسب و کارها هم اکنون در تلگرام فعالیت دارند.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *