کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی

امروزه پیشرفت تکنولوژی و گسترش کسب و کارهای بیشمار در این عرصه سبب شده که کسب و کار اینترنتی به عنوان بهترین مرجع فعالیت و کسب سود بیشتر برای افراد جویای درآمد بالا باشد. در این خصوص کتاب‌های تحت عنوان کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی و آموزش‌های صفر تا صد کسب و کار اینترنتی وجود دارد که می‌تواند بهترین مرجع برای افراد جویای فعالیت در این عرصه باشد.

راه های مختلفی برای افزایش آگاهی فرد جویای کار اینترنتی وجود دارد که یکی از آنها یادگیری از طریق کتابهای الکترونیکی است. به دلیل آنکه اطلاعات جهان در حال انتقال به فضای نامحدود اینترنتی است و این اطلاعات به دلیل سرعت تغییرات در اینترنت، باید زود به زود آپدیت شود، پس آموزش این نکات در کتاب های کاغذی کمتر صورت می گیرد. برای آموزش کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام میتوانید از کتابهای الکترونیکی سایت گاسی وب استفاده کنید.

بهترین کتاب‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بهترین کتاب‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی مراجع بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها فایل‌های آموزشی و کتاب‌های آموزشی و غیره است. در این عرصه افراد زیادی هستند که با فعالیت در این کسب و کار اینترنتی به موفقیت‌های بالایی دست یافتند و همین عامل باعث شد که کسب درآمد از اینترنت را به عنوان هدف اصلی خود قرار دهند و به طور تمام وقت در آن با به‌کارگیری تمام مهارت‌ها و تلاش‌های خود فعالیت داشته باشند.

در این میان می‌توان گفت که بهترین کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی که امروزه مرجع فعالیت و به‌کارگیری بسیاری از افراد که در ساخت کسب و کار آنلاین هستند وجود دارد که می‌توان به:

 • کتاب هر برند یک قصه است
 • کتاب مهم‌ها را بسنجید
 • کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا
 • کتاب پرش از دره
 • کتاب خانم رئیس

که در ادامه مقاله سعی داریم شما را با توضیح جامع هر کدام آشنا سازیم.

کتاب هر برند یک قصه است

کتاب هر برند یک قصه است یکی از بهترین کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی است که مورد استفاده و مطالعه بسیار از افراد جویای کسب و کار اینترنتی است.‌ در حقیقت کتاب هر برند یک قصه است، نوشته دونالد میلر که یک نویسنده آمریکایی و صاحب شرکت Story Brand است. این شخص سعی کرده است در این کتاب به اثبات یک راه حل برای مبارزاتی باشد که بسیاری از رهبران تجارت در کسب و کارهای خود با آن با مشکل مواجه هستند که این روش یک نوع انقلاب برای برقراری ارتباط با مشتریان، مزیت رقابتی را در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد. همچنین راز کمک به خوانندگان خود را در فهم آن‌ها در کمک به استفاده از محصولات، خدمات و ایده‌های مختلف آشکار می‌کند. نویسنده این کتاب تمام تلاش خود را در این کتاب به کار گرفته که این روش را با استفاده از هفت داستان مهمی که همه مردم با آن‌ها آشنایی دارند به آنان آموزش دهد.

محتویات کتاب هر برند یک قصه است

 •  اطلاعات در مورد بازاریابی و نیاز مشتریان
 • روی مشتریان خود تمرکز بیشتری کنید زیرا آنان قهرمانان داستان‌های شما است.
 • مشتریان خود را با همدلی و آگاهی تمام راهنمایی کنید.
 • سعی کنید تمام تمرکز خود را بر روی مشکلات مشتریان و رفع آنان قرار دهید.

کتاب مهم‌ها را بسنجید

کتاب مهم‌ها را بسنجید اثر ارزشمندی از جان دوئر که با هدف نشان دادن چگونگی شکل‌گیری اهداف بلند توسط شرکت‌ها و گروه‌ها و سرعت در حرکت و پیشرفت روز به روز آن‌ها است. این کتاب یک مرجع کمک رسان به مدیران است؛ زیرا در این کتاب جان دوئر تجربیات و بینش‌های دست اولی را از افراد معروف و ثروتمند همچون بیل گیتس، بونوو غیره به اشتراک گذاشته است تا ثابت کند که تمرکز و چابکی، رشد سریع که در نتیجه عملی شدن و اجرای سیستم OKR  (که به معنی اهداف و دستاوردهای کلیدی است) در بسیاری از شرکت‌های بزرگ و پیشرفته است.

سیستم okr که به معنای اهداف و دستاوردهای کلیدی است، در واقع نوعی سیستم هدف‌گذاری است که اهداف عینی، بیانگر چیزهایی که در تلاش برای رسیدن به آن‌ها هستید و دستاوردهای کلیدی مشخص می‌کند که چگونه با اقدامات مناسب و مشخص، قابل اندازه‌گیری در یک برنامه‌ریزی به اهداف با الویت بندی بالا دست یابد.

جالب است بدانید نظر بیل گیتس درباره کتاب مهم‌ها را بسنجید آن است که هر کسی که قصد تبدیل شدن به یک مدیر موفق شدن را دارد توصیه می‌کند آن را مطالعه کند.

کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا

یکی از بهترین کتاب‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی می‌توان کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا را نام برد. این کتاب می‌تواند مرجع علمی بسیار مفید برای افراد که خواهان راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرسود و پردرآمد هستند باشد.

کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا نوشته اریک ریس که به بررسی اصول کلیدی در راه اندازی استارت آپ های موفق در دنیا می پردازد که کسب و کار نوپا خود را به هدف نهایی که همان کسب و کار موفق و تثبیت شده است برسانید.

همچنین این کتاب به 3 قسمت تقسیم می‌شود:

چشم‌انداز: باز کردن پرونده جدید به نام مدیریت کارآفرینانه است.

هدایت: به جزئیات روش استارت آپ ها می‌پردازد.

شتاب: به بررسی تکنیک‌های می‌پردازد که کسب و کارهای نوپا را قادر می‌سازد به حلقه‌های بازخورد که همان ساختن، اندازه‌گیری و یادگیری است دست یابند.

کتاب پرش از دره

کتاب پرش از دره از جمله کتاب‌های جذاب، کارآمد و مفید است که در زمینه موفقیت، رهبری و مدیریت نوشته شده است. در حقیقت می‌توان گفت که این کتاب سودمند می‌تواند راه گشا و راه یاب تولیدات و محصولات شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی در بازارهای جهانی و سراسر دنیا باشد. این خود به معنای یکی از بهترین امکانات و به نوعی مشاوره کسب و کار آنلاین در کشورهای مختلف به شمار می‌آید. خلاصه این کتاب در مورد قصه‌های واقعی است که به صورت مستند جذاب از قایع و اتفاقات عصر حاضر به صورت گیرا برای کسب اطلاعات و تجربه از آنان برای افراد طالب آگاهی نوشته شده است.

نویسنده کتاب پرش از دره می‌گوید این کتاب با هدف بیان تفاوت‌ها، مرز پیچیدگی‌ها و اختلافات کارآفرینی، بازاریابی و یا عقب ماندگی نوشته شده است.

کتاب خانم رئیس

در این کتاب نویسنده سعی کرده که در مورد نوع دیدگاه‌هایی که در مورد رئیس شدن زنان و یا به طور کلی در مورد پست و مقام زنان در مقابل مردان بپردازد. به طوری که خوانندگان این کتاب یاد می‌گیرند که چگونه از اشتباهات خود و دیگران درس بگیرند.

از جمله نکات این کتاب آن است که:

 • به مخاطب خود آموزش می‌دهد که در چه زمانی فعالیت خود را شروع و در چه زمانی باید به پایان برساند.
 • خوانندگان یاد می‌گیرند که سؤال کنند، اما اگر چیزی نصیبشان نشود.
 • یاد می‌گیرید که چه زمانی از قوانین پیروی کنید و چه زمانی قوانین را بازنویسی کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با بهترین کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا سازیم.

همچنین باید توجه داشته باشید همدلی و اقتدار دو نکته پراهمیت در کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی که تاکنون به شما معرفی کردیم است که افراد باید در راه اندازی کسب و کار خود به آن توجه بسیاری داشته باشند.

سایت گاسی وب از جمله سایت‌هایی است که به ارائه کتاب در زمینه کسب و کار اینترنتی پرداخته است‌.

امیدواریم این مقاله برای کاربرانی که جویای کسب و کار پرسود اینترنتی هستند مفید واقع شود.

آیا کتابهای الکترونیکی تاثیری در یادگیری کسب و کار داره؟

بله. بسیاری از کتابها نکات کلیدی و مهمی را در خود گنجانده اند و آنقدر ارزشمند هستند که همچین مطالبی را شاید در دوره های مجازی یاد نگیرید.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی کتاب بخوانم یا دوره مجازی شرکت کنم؟

هر دوی این کارها را باید انجام شود و نمیتوان قدرت کتابهای الکترونیکی در حوزه کسب و کارهای مجازی را کتمان کرد. پس در کنار شرکت در دوره ها باید از نکات کتابها نیز استفاده کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *