آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اینترنت چقدر در پیشرفت زندگی بشر و کسب و کارها تأثیر گذاشته است؟ درگذشته برای پیدا کردن یک مطلب باید زمان زیادی را صرف مطالعه و جستجو در منابع مختلف می‌کردید، اما حالا همه اطلاعات با یک سرچ ساده در گوگل و در مدت‌زمان کوتاهی در دسترس همه قرار دارد. به‌طوری‌که بسیاری از اساتید و پزشکان فقط به اطلاعات خود اکتفا نمی‌کنند و با جستجو در اینترنت به جدیدترین روش‌های علمی و دسترسی پیدا می‌کنند. رفته‌ رفته افراد با انجام یکسری فعالیت‌های شروع به کسب درآمد در فضای اینترنت کردند که این خود به معنای آغاز کسب و کار اینترنتی به شمار می‌رفت. توسعه و گسترش کسب و کارهای اینترنتی، بشر دریافت که ایده مناسب فقط برای داشتن یک کسب و کار آنلاین پردرآمد کافی نیست بلکه نیاز به طراحی یک سیستم پولساز در اینترنت است.

این تصور که در خانه بنشینیم و پا روی پا بگذاریم  و کسب درامد اینترنتی میلیونی نصیبمان شود قطعاً اشتباه است؛ هر کاری سختی خود را دارد و کسب و کار اینترنتی هم نیاز به کوشش روزانه بالا و صبر برای رسدن به هدف را نیاز دارد. تقریباً می توان گفت تمامی افرادی که الان در کارهای اینترنتی موفق هستند و از آن پول در می آورند قطعاً از جمله افرادی اند که مدتی را سخت کوشانه به فعالیت در حوزه کاری خود پراخته اند و امروز ثمره آن را برداشت می کنند.

معرفی کسب و کار کم ریسک و پردرآمد:

به‌طورکلی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی با درآمد عالی باید:

 • آگاهی از کسب و کارهای دیگر
 • طراحی ایده‌های پولساز در اینترنت
 • راه اندازی و اجرا
 • گسترش و مدیریت

باید به یاد داشته باشید که با یادگیری مهارت‌های پولساز می‌توانیم درآمدهای عالی را در فضای اینترنت داشته باشید.

بهترین روش‌های کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه

با پیشرفت و توسعه که در کسب و کارهای اینترنتی صورت گرفته موجب شد بسیاری از افراد به دنبال یافتن بهترین روش‌هایی برای کسب درآمد پرسرعت و بدون سرمایه باشد. اگر بخواهیم دلیل برتری کسب و کارهای اینترنتی را نسبت به سایر کسب و کارها بیان کنیم، باید به:

 1. سرعت بالا
 2. خدمت‌رسانی سریع
 3. کیفیت بالا
 4. تنوع محصولات

امکان مقایسه و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

1) کسب درآمد از بورس

کسب درآمد از بورس

تا اینجا با انواع کسب و کارها آشنا شدیم حال می‌خواهیم به بررسی کسب درآمد از بورس بپردازیم. بورس به‌عنوان بازار تجارت جهانی شناخته شده است. با آشنا شدن با اصول معامله در بازار بورس و همچنین مشورت کردن با افراد متخصص در این زمینه می‌توان کسب درآمد کرد، همچنین میزان کسب درآمد از بورس به عوامل زیادی مثل توانایی، مهارت، تجربه، آموزش، حتی حجم سرمایه بستگی دارد. ناگفته نماند است که هیچ بازاری سودآورتر از بورس و اوراق بهادار نیست.

باید به این نکته توجه داشته باشید کسب درآمد از بورس هم مانند سایر درآمدها ریسک است. همچنین بازار بورس ایران یکسری محدودیت‌های مشخص برای افزایش و کاهش قیمت در نظر گرفته است؛ درواقع تمام سهم‌ها در بازار بورس یک دامنه نوسان را طی می‌کند. همچنین نکات بسیار مهم برای کسب درآمد از بورس وجود دارد که:

برای کسب درآمد از بورس، باید سهام شرکت‌های مختلف را از طریق از سایت tsetmc مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید در ورود اولتان به بورس سبد سهامتان را متنوع نکنید. زیرا در ابتدا سرمایه شما کم است و تنوع سهام به معنای کم سود شدن شماست.

در بازار بورس سعی کنید محتاطانه عمل کنید و تصمیمات عجولانه‌ای نگیرید. با شرکت در دوره‌های آموزشی، رصد کردن شرکت‌های مختلف و کسب آگاهی دقیق از بازار بورس، شما تصمیم می‌گیرید که کدام سهام را خریداری کنید و یا خریداری نکنید.

2) کسب درآمد از اینستاگرام

می‌دانید که روش‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد حال می‌خواهیم با هم به چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام بپردازیم:

فروش تبلیغ  قبول کردن سفارش تبلیغات محصولات دیگران در پیج خود و دریافت مبلغ مشخص‌شده بابت هر بازدید
فروش کالا و خدمات مثل فروش لباس‌های بافتنی، گل و گیاه، میوه خشک از طریق پیج خودتان و کسب درآمد
برند مشخص خود و تبلیغ برای شرکت‌های معتبر اگر پیچی با فالوور بالایی دارید می‌توانید با قبول مبلغ مشخصی برای یک برند مشخص در پیج خود به معرفی و تبلیغ آن برند بپردازید
درآمدهای مخفی استفاده از روش‌های ناب و شناخته‌نشده برای کسب درآمد مثل همین موارد قبل که گفتیم( فروش تبلیغ …) که در ابتدا تعدادی با آن آشنایی داشتن اما حال همه نسبت به آنها آگاهی دارند

 

حال اگر قصد دارید از روش اینستاگرام کسب درآمد کنید سعی کنید:

 •  هدفتان را به‌طور کامل بررسی و دقیقاً مشخص کنید.
 • از بررسی موضوعات خارج از هدفتان اجتناب کنید.
 • با برگزاری مسابقه و شرکت فالوورها در این مسابقه آنان را غافلگیر کنید.
 •  از تبلیغ زیاد بپرهیزید و هدف را جلب رضایت فالوورها قرار دهید.
 •  تک باشید وضعیت ایده‌های ناب برای تبلیغ پیجتان استفاده کنید.

اما به یاد داشته باشید که کسب درآمد از اینستاگرام مانند سایر کسب و کارها برای، کسب سودآوری نیاز به زمان دارد و حداقل ۳ ماه تا ۱۲ ماه فقط برای پیج خود زمان صرف کنید تا موقع آن فرارسد و درآمدهای میلیونی داشته باشید.

اگر تابع امروز اینستاگرام یا تلگرام فقط به‌عنوان محیطی برای سرگرمی یا وقت گذراندن می‌شناختید؛ باید بدانید که بسیاری از افراد هستند که در همین محیط کسب درآمد می‌کنند. (مثل فروش محصول آموزش خدمات)

3) تولید محتوا

حال می‌خواهیم با هم به روش دیگری برای کسب درآمد از اینترنت آشنا شویم آن هم تولید محتوا است. در حقیقت بعد از طراحی سایت لازم است که بعد از یک برنامه‌ریزی، شروع به تولید محتوای با کیفیت برای سایت خود اقدام کنید؛ زیرا بسیاری از سایت‌ها بودند که پس از تشکیل از عرصه کسب و کار اینترنتی خارج شده‌اند؛ زیرا سایت از محتوای مناسبی برخوردار نبود؛منظور این است که شما باید بدانید سایتی که راه اندازی کرده‌اید که محصول یا خدمات و… می‌خواهید در آن عرضه کنید باید یکسری استراتژی‌های برای جذب و تأثیرگذاری محتوا داشته باشید.

تولید محتوا یعنی استفاده از کلمات تأثیرگذار و جذاب برای جلب نظر کاربران در عرصه کسب و کار اینترنتی است. اما باید بدانید هدف فقط دیدوبازدید از سایت نیست در حقیقت در تولید محتوا به علت استفاده از یکسری کلمات کلیدی و تأثیرگذار سبب می‌شود که این بازدیدکنندگان را به مصرف‌کنندگان و خریداران واقعی سایت تبدیل کند. همچنین برای داشتن کلمات کلیدی مهم و تأثیرگذار در تولید محتوا می‌توانید تهیه و انتخاب آن را به متخصصین این امر یعنی سئوکاران واگذار کنید.

4) راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش اینترنتی محصول

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده برای بیشتر افراد از فضای مجازی برای خریدوفروش محصولات خود باعث شد؛ بسیاری از مدیران و صاحبان شرکت را بخش عظیمی از درآمد خود را در این بخش سرمایه‌گذاری کنند و چه‌بسا تا به امروز هم توانسته‌اند از کسب و کار اینترنتی خود درآمد میلیاردی داشته باشند.

برای این کار باید فروشگاه اینترنتی بسازیم و با به‌کارگیری اصول بازاریابی دیجیتال با فروش محصولات فیزیکی خودتان یا دیگران از طریق اینترنت می‌توانید درآمد کسب کنید.

در حقیقت کسب و کارهای اینترنتی به‌سرعت در حال تغییر و دگرگونی هستند؛ به‌طوری ک هر۱ سال در اینترنت معادل ۵ سال در دنیای واقعی است اما اصول و قواعد راه اندازی کسب و کار اینترنتی تغییر زیادی نخواهد کرد. همان‌طور که می‌دانید راه اندازی فروشگاه اینترنتی نسبت به سایر کسب و کارها از سودآوری بیشتر و مقاومت بهتری در برابر فیلترینگ مواجه است.

اما باید بدانید که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش محصولات خود تعریف درستی از محصول خود داشته باشید شناخت درست و کامل از محصول انتخابی خود انجام دهید نام مناسبی برای سایت خود انتخاب کنید شروع به طراحی سایت خود نمایید برای سایت خود مجوزهای لازم را دریافت کنید شروع به تبلیغات سایت خود از طریق سایر سایت‌ها و پیج ها انجام دهید

نکته: به‌جای طراحی سایت خود به‌صورت بخش به بخش می‌توانید به‌صورت یکجا همه بخش‌ها را با استفاده از فروشگاه ساز یکی از ارزان‌ترین روش‌های راه اندازی فروشگاه اینترنتی است ایجاد کنید.

باید توجه داشته باشید که در فروش اینترنتی محصولات، تجربه نشان داده است که توجه بیش‌ازحد به محصولاتی که قرار است در آغاز کار فروخته شود،می‌تواند سبب شکست کسب و کار شود؛ بنابراین، باید قبل از سرمایه‌گذاری برای تهیه محصولات به دو نکته مهم توجه کرد:

 1. تا جایی که می‌توانید در آن برای محصولات خود خریدار واقعی پیدا کنیم.
 2. چگونه انبار کردن و ارسال محصولات را در نظر داشته باشیم.

5) سایت یا وبلاگ طراحی کنید

وقتی شما در یک زمینه خاصی مهارت و تخصص دارید مثلاً تعمیرات یا آشپزی می‌توانید با طراحی سایت یا وبلاگ و گذاشتن اطلاعات مفید درباره مهارت خود، آن در اختیار کاربران که به آن نیاز دارند بگذارید و حتی با پاسخگویی به سؤالات آنان می‌توانید پول دربیاورید.

6) فریلنسر یا آزادکار شوید

می‌توانید با مراجعه به سایت فریلنسینگ و با ثبت‌نام کردن و همچنین آشنایی با پروژه‌های موجود بر اساس مهارت‌های خود (تایپ کردن، ترجمه کردن، تولید محتوا و …) کار دریافت کنید.

7) کتاب‌خوانی و پول درآوردن

امروز به علت دغدغه‌های زندگی بشر باعث شده بسیاری از علاقه‌مندان مطالعه کتاب، زمان لازم برای خواندن نداشته باشند؛ درنتیجه شما می‌توانید با خواندن کتاب و ضبط صوتی آن کتاب با صدای خودتان با دستگاه‌های مخصوص ضبط و حتی با گوشی خود یک کتاب صوتی درست کنید و در وب‌سایت‌های مربوطه به فروش برسانید.

چگونه با کسب و کار اینترنتی سودآوری بالایی داشته باشیم؟

همان‌طور که می‌دانید کسب و کارهای اینترنتی زیادی وجود دارد. کسب و کارهایی که تشکیل نشده شکست خوردند و نابود شدند یا سوددهی کوتاه‌مدتی فقط داشته‌اند؛ اما در مقابل یکسری کسب و کارهایی هم هستند که در کنار سوددهی و رشد خود سبب به وجود آمدن کسب و کارهای آنلاین دیگری می‌شوند مثل دیجی کالا که بعد از مدتی دیجی استایل را راه اندازی کرد.

در حقیقت برای اینکه که یک کسب و کار اینترنتی و سودآوری بالایی داشته باشیم باید: اطمینان از سودآوری دائمی: اساساً کسب و کارهایی که روبه رشد هستند و سودآوری بالایی دارند،حتی باوجود جایگزین کردن کس دیگری به‌جای صاحب اصلی کسب و کار، بازهم به سوددهی خود ادامه می‌دهد. همچنین باوجود استخدام کردن نیروی جدید نباید طوری باشد که از پس هزینه‌های خود برنیاید. عدم گوشه‌گیر بودن: بسیاری از کسب و کارهایی که سوددهی بالایی برخوردارند، هیچ‌وقت یک‌گوشه را برای مدت‌زمان زیاد انتخاب نمی‌کنند. مثلاً دیجیکالا که در ابتدا به فروش یک سری کالا می‌پرداخت (گوشه‌گیر بودن) ولی بعد از شناخته شدن محدوده فروش محصولات خود را گسترش داد و کالاهای دیگر را هم دربر گرفت.

رشد دارایی: باید بدانید که کسب و کارهایی با سوددهی بالا اغلب به فکر افزایش دارایی‌های خود هستند مثل دیجی کالا که در کنار فروش محصولات استایل را هم ایجاد کرد.

برند خاص: می‌توانید برای داشتن کسب و کار با سوددهی بالا یک برند خاص طراحی کنید و با آن اوج بگیرید.

نتیجه

ما سعی کردیم در این مقاله درباره کسب و کار اینترنتی با درآمد بالا و همچنین روش‌های رسیدن به آن را برای شما بیان کنیم. مهم‌ترین نکته اساسی در این نوع کسب و کارها این است که، دید بلندمدتی داشته باشید و به فکر سریع پول درآوردن نباشید و همچنین باید توجه داشته باشید که از تمام روش‌های که با استفاده از آن می‌خواهید در اینترنت محصولات خود را به فروش برسانید تحقیق جامع کرده باشید و همچنین هزینه‌های مربوط به ارسال سفارش‌های مشتریان را برآورده کنید. توجه به همین عامل سبب موفقیت و سوددهی بیشتر شما در کسب و کار اینترنتی می‌شود.

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

چرا کسب و کارهای اینترنتی پولسازتر است؟

کسب و کارهای اینترنتی بدلیل اینکه در آن بازه کاری وسیع تری قابل اجرا بوده و با افراد بسیار بیشتری در ارتباط هستید و قراردادهای آن نسبت به قراداد های شرکتی متفاوت تر است، میتواند پول بیشتری برایتان داشته باشد. شما در هر لحظه از شبانه روز در کسب و کارهای اینترنتی میتوانید کسب درامد کنید، اما در شرکت ها و ادارات ساعات کاری مشخص است.

کسب و کار اینترنتی تا چه سالی جای کار دارد؟

کسب و کار اینترنتی در حال رشد است و تا سالیان سال از این به بعد با ما خواهد بود پس با تفکر اشباع این نوع کسب و کار نمیتوان این کار را طرد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *