کسب درآمد راحت

امروزه می‌توان با استفاده از اینترنت، کسب درآمد راحت و پرسود را داشته باشیم؛ اما کسب درآمد از اینترنت به این معنا نیست که فرد می‌تواند بدون هیچ سختی پول دربیاورد، ولی می‌توان کسب و کار اینترنتی را یک روش پولساز معرفی کرد که با به‌کارگیری تلاش‌های فردی و با استفاده از ایده و خلاقیت به کسب درآمد آنلاین پرداخت. زمانی که صحبت از کسب و کار می‌شود، اولین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد این است که برای کسب و کار باید حتماً سرمایه داشته باشیم؛ این در حالی است که با گسترش فضای مجازی و اینترنت، امکان کسب درآمد راحت فراهم شده است. به‌طوری‌که هر فردی می‌تواند به‌طور مستقل بدون محدودیت‌های مکانی و زمانی به کسب درآمد با گوشی یا کسب درآمد در منزل با کامپیوتر بپردازد.

کسب درآمد راحت، چیزی که همه ما قبل از ورود به کسب و کار به آن فکر کرده ایم و از دور افرادی را دیده ایم که پول پارو میکنند اما از او نپرسیدیم که چطور به آنجا رسیدی؟ اگر از آقازاده ها و اینطور افراد بگذریم که اینجا جای بحث نیست و معلوم است که برای پولی که دستشان است و پز می دهند زحمتی نکشیده اند، باید این نکته را همیشه آویزه گوش کرد که نابرده رنج گنج میسر نمی شود؛ پس قطعاً برای موفقیت راهی جز پرتلاش بودن و کار درست با توکل به خدا نداریم.

همان‌طور که گفته شد، کسب و کارهای اینترنتی از جمله مشاغلی هستند که می‌توان به‌صورت راحت کسب درآمد داشت و سود بالایی نیز به دست آورد که فرد با استفاده از انواع تکنولوژی مثل موبایل، تبلت و کامپیوتر می‌تواند درآمد راحتی را داشته باشد. این ویژگی باعث تمایز آن از سایر کسب و کارهای فیزیکی می‌شود؛ چون کسب و کارهای فیزیکی به ابزارآلات و تجهیزات نیاز دارد و فرد باید اندکی سختی بکشد. اما چه در کسب و کارهای فیزیکی و چه در کسب و کارهای اینترنتی فرد باید تلاش کند و از چاشنی ایده و خلاقیت برای کسب درآمد راحت و پولساز استفاده کند.

ایده های کسب درآمد راحت در منزل

کسب درآمد راحت در منزل

ازآنجایی‌که بسیاری از افراد به دنبال یک کسب درآمد راحت هستند، می‌خواهیم یکسری ایده های نو را برای چنین افرادی معرفی کنیم؛ ولی یک نکته که بسیار حائز اهمیت است این است که باید در انتخاب ایده‌ها دقت کافی داشته باشید. یعنی برای انتخاب ایده باید بر اساس شرایطی که در آن هستید باشد و یا مشورت کردن با افراد باتجربه می‌تواند شما را در انتخاب یک ایده ناب کمک کند.

 از جمله ایده های کار در منزل:

 •  همکاری در فروش (تبلیغات محصولات دیگران)
 •  برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین و آفلاین
 •  راه اندازی خدمات اینستاگرام

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

امروزه به دلیل گسترش و پیشرفت شبکه‌های اینترنتی و استقبال بی‌نظیر مردم از این شبکه‌های اجتماعی برای کسب درآمد، بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها را به استفاده از فضای پیشرفته اینترنت برای کسب درآمد از اینترنت ترغیب کرده است. این در حالی است که امروز کسب درآمد از اینترنت به‌عنوان یکی از روش‌های ناب برای کسب درآمد راحت و بدون محدودیت زمان و مکان شناخته شده است که سالانه درآمدهای میلیاردی می‌توان کسب کرد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به سایر کسب و کارهای اینترنتی سوددهی بیشتری دارد و مقاوم در برابر سایر خطرات مثل فیلترینگ و … است.

هر وقت که ایده هایی در ذهن خود دارید که احساس می‌کنید می‌تواند با استفاده از این ایده های ناب نیازهای مردم را برآورده کنید، یعنی وقت آن رسیده که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید که به معنای درآمد راحتی از طریق کسب و کار اینترنتی است. در راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکسری نکات بسیار اهمیت دارد:

 • انتخاب محصول
 • برای پیشرفت فروشگاه اینترنتی باید محصولی را انتخاب کنید که توانایی فروش آن را دارید و همچنین اطلاعات کافی از محصولات را داشته باشید و محصول نیز سوددهی به همراه داشته باشد.
 • بازار مشخص هدف
 • باید در نظر گرفت که محصولی که انتخاب کردید برای کدام گروه سنی و جنسیت است و در کل کدام نیازشان را می‌تواند برطرف کند.
 • راهکارهای مناسب
 • آدرس دامنه (بعضی از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی اسم خود را برای آدرس سایت خود انتخاب می‌کنند)

ارائه مشاوره‌های اینترنتی

یکی از روش‌های کسب درآمد راحت از طریق اینترنت، ارائه مشاوره‌های اینترنتی است که این روش اغلب توسط افراد مجرب و دارای آگاهی کافی ارائه می‌شود و اغلب درآمدهای زیادی هم کسب می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد اغلب کسانی که کسب و کار اینترنتی دارند و به‌خصوص در زمینه مشاوره‌اینترنتی فعالیت دارند، با آقای بقوسیان آشنایی دارند. این فرد مدرس بازاریابی اینترنتی است که طبق آمارهای گرفته شده هر ساعت مشاوره‌ایشان مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است ؛ این در حالی است که دستمزد مشاوره‌های آقای عباس منش مدرس موفقیت، ساعتی پنج میلیون تومان است. در حقیقت اغلب مشاوره‌های اینترنتی در زمینه‌های بازاریابی، موفقیت و سئو است.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند ارائه مشاوره‌های اینترنتی کار آسانی است و تنها با راه اندازی یک سایت و ارائه خدمات مشاوره‌ای می‌توان درآمد خوبی کسب کرد. شاید در ابتدای راه موفق شوند، ولی بعد از مدتی شکست می‌خورند و درنتیجه برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق باید یکسری گام‌ها را برای رسیدن به هدف ایده‌آل خود که همان ارائه مشاوره‌های اینترنتی است برداشت.

از جمله هدف‌هایی که یک فرد متخصص در زمینه ارائه مشاوره اینترنتی باید داشته باشد این است که:

 • راهکارهای شناخته شده و اجراشده ارائه کند (یعنی اطلاعاتی در ساعات مشاوره‌ای خود به افراد بدهند که از این اطلاعات صحت و اطمینان خاطر داشته باشند)
 •  قبول داشتن آن به‌عنوان مشاور
 •  شهرت شناخته شده‌ای در زمینه مربوطه داشته باشد
 •  محبوب بودن در میان افراد

اغلب برای رسیدن به این اهداف، متخصصان ارائه مشاوره اینترنتی بایستی یک سری شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی طراحی کنند. همچنین با مشخص کردن برند خاص و ارائه خدمات ناب و جذاب برای افراد طالب مشاوره، می‌توانند یک کسب و کار راحت و پرسودی را داشته باشند.

درآمدزایی به‌عنوان فریلنسر

در شیوه درآمدزایی به‌عنوان فریلنسر، از گذشته بسیار دور وجود داشته است که در ابتدای امر در کشورهای پیشرفته رواج زیادی داشت و مدتی است که در ایران طرفدار پیدا کرده است. در تعریف کلی از درآمدزایی از طریق فریلنسری که همان آزادکاری یا دورکاری هم گفته می‌شود، معمولاً یک قرارداد مشخص و معین بین یک شخص و یا یک شرکت مشخص برای انجام یک پروژه یا یک فعالیتی برای یک شخص یا یک شرکت مشخص بر اساس حقوق ماهیانه و طبق ضوابط و مقررات آغاز و به‌صورت تمام‌وقت و یا نیمه‌وقت انجام می‌دهند است که ازاین‌رو از فریلنسری به‌عنوان یک کار در منزل به‌طور آنلاین یاد می‌شود.

افرادی که به‌عنوان فریلنسر فعالیت دارند، اغلب در زمینه مشخص شناخته می‌شوند که طبق آن پروژه‌های مشخصی را قبول می‌کنند. در حقیقت، این نوع اشخاص کسب و کارهای اینترنتی را انجام می‌دهند که در آن آزادی عمل دارند. اگر فریلنسرها از انتخاب‌هایشان ازاین‌روش برای کسب درآمد راحت سؤال کنیم در پاسخ می‌گویند:

 1. رئیس خود بودن
 2. آزادی و تغییر دادن برنامه‌ها
 3. وقت بیشتر
 4. درآمدزایی زیادتر

از جمله سایت‌های ایرانی که از روش‌های فریلنسری برای کسب درآمد راحت استفاده می‌کنند می‌توان به سایت “پونیشا” و “انجام میدم” اشاره کرد. این سایت‌ها بر اساس میزان توانایی و بسته به نوع مهارت‌ها به افرادی که عضو این شرکت‌ها شده‌اند کار می‌دهند؛ یعنی افراد بر اساس مهارتشان کار دریافت می‌کنند. درنتیجه کسانی که مهارت‌های تخصصی دارند، شانس آنان برای گرفتن پروژه‌های متعدد هم بیشتر می‌شود.

فروش محصولات دیگران

در فروش محصولات دیگران یا همکاری در فروش که به معنای بازاریابی و کمک در فروش است ، فرد می‌تواند کسب درآمد راحتی داشته باشد. به‌طورکلی، در این فروش فرد بدون محدودیت مکانی و زمانی درآمد کسب می‌کند. این در حالی است که در همکاری در فروش هم فروشنده و همکار با هم سود کسب می‌کنند؛ یعنی می‌توان همکاری در فروش به‌عنوان یک فعالیت برد تلقی کرد.

در بازاریابی پورسانتی، بازاریاب بر اساس میزان کار که در آن صاحبان شرکت‌ها و کسب و کارها، درصدی را به بازاریابان و افرادی که در قسمت فروش فعالیت دارند به ازای هر بار خرید بازدیدکنندگان از سایت‌ها و فضاهای مجازی و فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین می‌پردازند.

در شیوه همکاری در فروش به این صورت است که بازاریاب یک محصول را برای یک شرکت مشخص تبلیغ می‌کند و بعدازاین که آن محصول توسط افرادی که برایشان توضیح داده شده بود خریداری شد، درصدی از فروش آن محصول بسته به نوع محصول و طبق توافق مشخص، توسط شرکت همان محصول به حساب بازاریاب واریز می‌شود. فعالیت‌های بازاریابی پورسانتی یا همان همکاری در فروش قدمت طولانی‌تری در خارج از کشور دارد؛ ولی بااینکه چندی بیشتر نیست که در ایران آغاز شده است، ولی توانسته به‌عنوان یک کسب و کار اینترنتی راحت درآمدهای میلیاردی را به خود اختصاص دهد.

نکته: در همکاری در فروش همه مراحل کسب درآمد بازاریابان به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

راه اندازی خدمات اینستاگرام

امروزه به دلیل گسترش فضاهای مجازی از جمله اینستاگرام، امکان کسب درآمد از اینترنت را در فضای خانه فراهم کرده است. به‌طوری‌که امروز هر کسی بر روی گوشی هوشمند خود اینستاگرام را نصب کرده و به دنبال کسب درآمد راحتی از طریق اینستاگرام هستند. درنتیجه، می‌توان گفت یکی از روش‌های کسب درآمد راحت، راه اندازی خدمات اینستاگرام است. در خدمات اینستاگرام می‌توان با انجام فعالیت‌هایی مثل خریدوفروش فالوور لایک و … در فضای گسترده اینستاگرام درآمد راحتی کسب کرد.

در این روش کافی است فقط یک سایت طراحی و ساخته شود؛ یعنی در کل تنها سرمایه‌ای که در این روش لازم است، سرمایه ساخت و راه اندازی وب‌سایت است و سپس بعد از ساخت سایت باید شروع به جذب افرادی کنید که خواهان خرید فالوور، لایک، ویو و … هستند. مثلاً با طراحی سایت و سپس راه اندازی، سایت را بر روی کلمات کلیدی مثل خرید فالوور اینستاگرام در موتورهای جستجو بهینه کنید تا روی این کلمات شناخته شوید و رتبه بگیرید. سپس افرادی که به خدمات شما نیاز داشتند، شما راحت‌تر پیدا می‌کنند. به‌طورکلی، یکی از راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام، راه اندازی خدمات اینستاگرام است.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم ایده های کسب درآمد راحت را به شما معرفی کنیم. در حقیقت کسب درآمد از اینترنت یکی از راحت‌ترین و سودآورترین روش‌ها در مقایسه با سایر روش‌های کسب درآمد است. این در حالی است که در کسب و کارهای اینترنتی فرد به تجهیزات گسترده‌ای نیاز ندارد؛ بلکه با داشتن یک وسیله هوشمند مثل موبایل و کامپیوتر که تنها سرمایه است، می‌تواند در فضای گسترده اینترنت با به‌کارگیری ایده و خلاقیت و تلاش به کسب درآمد و سودآوری دست پیدا کند.

چطور از کار در منزل درآمد ثابت داشته باشم؟

بهترین راهکار، انجام به موقع و درست کارهایی است که به شما محول شده و از شاخه ای به شاخه دیگر نپریدن می تواند شما را به هدفتان برساند.

آیا میتوانم محصول خود را در دیجی کالا بفروشم؟

بله. این امکان برای تمامی تولید کنندگان وجود دارد و به تازگی فروشندگان محلی نیز با داشتن یک غرفه در دیجی کالا محصولات خود را به فروش می رسانند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *