کسب درآمد از فریلنسری

در گذشته‌ها افراد برای کسب درآمد نیاز به حضور کامل در محیط کاری خود داشتند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه‌های اجتماعی، سبب شد پدیده فعالیت و کسب درآمد در منزل که جز افکار دور از انتظار بود، جامعه عمل بپوشد. به طوری که امروزه افراد بسیاری زیادی هستند که به صورت مستقل و دور از محیط کاری خود و در منزل به کسب درآمد از اینترنت و بخصوص به کسب درآمد از فریلنسری” می‌پردازند.

در سالهای دورتر اگر به دنبال شغلی بودید محدودیت زیادی وجود داشت چون باید از بین کسب و کارهای محلی یکی را انتخاب می کردید و تنوعی در آن وجود نداشت یا اگر میخواستید به شغل مورد علاقه خود مشغول شوید که در منطقه تان وجود نداشت باید از خانواده دور می شدید و در شهری دیگر به دور از خانواده مشغول به کار می شدید. کسب و کار اینترنتی باعث شد تا فریلنسرها بصورت دورکاری بتوانند امور مربوط به کسب و کار خود را انجام و به موقع کار را تحویل دهند.

در کسب درآمد از فریلنسری به این صورت است که فرد با استفاده از هر مهارت و تخصصی که دارد می‌تواند به عنوان فریلنسینگ یا همان آزادکاری و دورکاری به کسب درآمد اینترنتی خوبی داشته باشد.

فریلنسر کیست؟

همان‌طور که می‌دانید با ‌گسترش کسب و‌ کارهای اینترنتی، سبب شد پدیده دورکاری و یا فریلنسری رواج بسیاری بیابد.

در حقیقت فریلنسر به شخصی گفته می‌شود که با قبول یک پروژه به صورت دورکاری در محیط که خود مشخص می‌کند و طبق قوانین و مقررات مشخص شده خود به کسب درآمد می‌پردازد. در واقع فریلنسری به عنوان یک کسب و کار اینترنتی پولساز شناخته می‌شود؛ به طوری که افراد با کسب درآمد از فریلنسری می‌توانند درآمدهای میلیاردی داشته باشند.

جالب است بدانید که یک فریلنسر خود بازارهای هدف، منوی خدمات و قیمت پروژه‌هایی که به عهده می‌گیرد را مشخص می‌کند.

مزایا و معایب فریلنسرینگ

امروزه افراد بسیار زیادی به کسب درآمد از فریلنسری می‌پردازند. آیا می‌دانید دلیل این همه استقبال افراد از این کسب و کار چیست؟!

حال می‌خواهیم با هم با برخی از مزایا فریلنسرینگ آشنا شویم:

 1. در این روش فرد لازم نیست هزینه‌ای بابت اجاره ملک یا تجهیزات مازاد پرداخت کند؛ بلکه می‌تواند در محیط منزل به کسب درآمد از کامپیوتر بپردازد.
 2. در فریلنسرینگ هیچ کس بر روی فرد تسلط و ریاست ندارد و فرد به طور مستقل به انجام فعالیت‌های خود می‌پردازد.
 3. در این کسب و کار فرد با توجه به بررسی پروژه‌های مختلف خود با قبول پروژه‌های که مبالغ بالایی دارند به این صورت درآمدهای بالایی برای خود رقم می‌زنند.

در مقابل مزایا فریلنسرینگ یک سری معایبی هم دارد که می‌توان به:

 1. در فعالیت فریلنسرینگ فرد موظف است کلیه فعالیت‌ها را اعم از حسابداری، بازاریابی، فروش، ارتباط یا مشتریان و غیر را خود انجام دهد.
 2. در بعضی فواصل سال ممکن است پروژه‌ها با تعداد محدودی وجود داشته باشد که فرد مجبور است برای تأمین درآمدهای خود پروژه‌هایی که حتی علاقه‌ای به آن‌ها را ندارد بر عهده بگیرد.
 3. در این روش فرد حقوق بازنشستگی ندارد؛ بلکه می‌تواند فرد با بیمه کردن خود حقوق بازنشستگی دریافت کند.
 4. افراد باید با انجام درست پروژه‌های انتخابی، خود سبب جذب مشتری به‌سوی خود شوند.

بهترین مهارت‌های فریلنسرینگ در ایران

امروزه کسب درآمد از فریلنسری به عنوان یکی از شغل‌های آزاد و پردرآمد در ایران شناخته می‌شود؛ به طوری که افراد زیادی به دنبال کسب درآمد از این طریق به کار در منزل می‌پردازند.

همان‌طور که میدانید، برای انجام هر شغلی نیاز است با یک سری مهارت‌ها و تخصص‌های قبل آن فرد آشنایی کافی داشته باشد؛ بنابراین لازم است بدانید که در فریلنسرینگ هم یک سری مهارت‌های لازم است فرد در آن تخصص کافی داشته باشد که عبارت‌اند از:

 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • پیگیری و ارتقاء سطح علمی
 • خلاقیت و حل مسئله
 • جسارت و هنر مذاکره

بهترین سایت‌های فریلنسری در ایران

به طور کلی می‌توان گفت سایت‌های فریلنسرینگ به عنوان بهترین کسب و کارهای اینترنتی شناخته شده‌اند.

بنابراین سایت‌های فریلنسرینگ به عنوان رابط بین فریلنسر و کارفرما عمل می‌کند به طوری که تعداد آن‌ها بسیار زیاد است.

ما به طور کلی ۲ نوع سایت فریلنسری داریم که:

 • سایت فریلنسری در ایران
 • سایت فریلنسری در خارج

حال می‌خواهیم شما را با بهترین سایت‌های فریلنسری در ایران آشنا کنیم.

 1. سایت پارس کدرز
 2. سایت ورکفا
 3. سایت پونیشا
 4. سایت تایپ ایران
 5. سایت انجام میدم

که در ادامه مقاله شما را با توضیح مفصل هر کدام آشنا خواهیم کرد.

سایت پارس کدرز (PARSKODERS)

سایت پارس کدرز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین استارتاپ­های ایران شناخته می‌شود و همچنین اولین سایت فریلنسرینگ در ایران است که از جمله کاربردهای که دارید آن است که با ایجاد محیطی امن برای فریلنسرها، ارتباط بین خریدار و فروشنده را ایمن‌سازی و بهبود می‌بخشد.

به این صورت است که خریداران با سفارش‌های خود به صورت عمومی و خصوصی ثبت می‌کنند تا مجریان یعنی افرادی که توانایی و تخصص در انجام آن‌ها را دارند بتوانند درخواست‌های آن‌ها را بررسی و سپس انجام می‌دهد. در حقیقت مجریان می‌توانند هر پروژه‌ای که در بستر اینترنت باشد را می‌توانند انجام دهند.

بنابراین می‌توان گفت که خریداران با ثبت سفارش‌های خود در سایت پارس کدرز و سپس بعد از تائید توسط سایت پارس کدرز، مجریان که در حقیقت همان فریلنسرها یا آزاد کاران می‌باشند که قیمت‌های پیشنهادی خود را خریداران ارائه می‌دهند و خریدار می‌تواند با بررسی قیمت پیشنهادی و بررسی تاریخچه فعالیت مجریان در پارس کدرز، خود مجری مورد نظر را انتخاب کنند.

توجه داشته باشید که کلیه فعالیت‌های نظارت، داوری و غیره رایگان است.

پارس کدرز تنها درصدی از پروژه‌های که با موفقیت به پایان رسیده است دریافت می‌کند.

در حقیقت پارس کدرز به عنوان یک بازار بزرگ آنلاین است که افراد زیادی می‌توانند در آن کسب درآمد کنند

سایت ورکفا (WORKFA)

همان‌طور که می‌دانید سایت‌های اینترنتی به عنوان یک شبکه اجتماعی جمعی و گسترده‌ای است که افراد مختلف را به خود جلب می‌کند. به طوری که می‌توان گفت سایت‌های اینترنتی به عنوان کانون اصلی برای کسب و کار اینترنتی افراد است که هر ساله توانسته‌اند از طریق آن درآمدهای میلیاردی کسب کنند که در این میان سایت ورکفا یکی از جمله سایت‌های است که افراد مختلف از طریق آن به کسب درآمد از فریلنسری می‌پردازند.

به این صورت که می‌توان گفت سایت ورکفا مثل سایت پارس کدرز به یکی از سایت‌های است که موجب تعامل در میان کارگر و کارفرما را ایجاد می‌کند و شما می‌توانید با ثبت پروژه‌های درخواستی خود در سایت ورکفا و سپس بعد از تائید توسط این سایت توسط مجریان به شما قیمت‌های پیشنهادی ارائه می‌شود و سرانجام شما هستید که انتخاب می‌کنید که کدام فریلنسر برتر است و می‌تواند پروژه درخواستی شما را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

سایت پونیشا (PONISHA)

بسیاری از افرادی که در عرصه کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنند، به نوعی با سایت پونیشا آشنایی دارند؛ زیرا سایت پونیشا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های فریلنسرینگ یا همان آزادکاری و دورکاری است.

طبق آمارهای گرفته شده نشان می‌دهد که سایت پونیشا با ۲۷۰ هزار فریلنسر ماهر و متخصص در زمینه‌های مثل تایپ، بازاریابی، طراحی، سئو و غیره توانسته است تاکنون بیش از ۶۰ هزار پروژه را با موفقیت به پایان برساند.

همین عامل موجب شده است که کارفرماها با استفاده از این سایت افراد مختلف را در زمینه‌های مثل طراحی قالب‌های وردپرس، طراحی گرافیک و لوگو، تولید محتوا و ترجمه و غیره را انتخاب کند تا بتواند با تشکیل یک تیم متشکل از افراد با تخصص‌های بالا درآمدهای بالایی را به دست آورند.

جالب است بدانید که عضویت در سایت پونیشا و ۵ پیشنهاد که به کارفرماها می‌دهید رایگان است و از آن پس باید هزینه‌ای پرداخت کنید. همچنین باید بدانید که با انجام پروژه‌ها از سایت پونیشا شما موظف هستید ۱۰ درصد از درآمد حاصل از انجام پروژه خود را به سایت پرداخت کنید.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که سایت پونیشا نسبت به سایر سایت‌های فریلنسری دارد در آن است که امکان کار کردن برای کارگر و کارفرماها بسیار گسترده و راحت است.

سایت تایپ ایران (TYPEIRAN)

سایت تایپ ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مرکز تخصصی تایپ در ایران است. در این سایت هزاران افراد مختلف در زمینه انجام پروژه‌های تایپ به صورت تخصصی و به صورت دورکاری در آن فعالیت می‌کنند و همین عامل تخصصی بودن سایت در این زمینه شده است. این سایت با برگزاری آزمون‌های تخصصی و سایر معیارهای اعتبار سنجی، باعث شده گامی بزرگ در جهت به نتیجه مطلوب رساندن پروژه‌ها برداشته شود که خود این عامل سبب می‌شود که بر تعداد کارآفرینان و انجام پروژه‌های دورکاری افزوده شود و همچنین باعث تعامل پایدار بین خریدار و فریلنسر ایجاد می‌شود.

سایت انجام میدم (ANJAMMIDAM)

سایت انجام میدم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های فریلنسری در ایران است. به طوری که افراد بسیاری توانسته‌اند با کسب درآمد از سایت انجام میدم به کسب درآمد میلیاردی برسند.

حال وقتی سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان به کسب درآمد از اینترنت روزانه ۵ میلیون رسید؟! می‌توان گفت که سایت انجام میدم با ایجاد محیط امن و راحت و ساده امکان تحقق این هدف را برای بسیاری از متخصصان فریلنسری خود فراهم کرده است.

همچنین این سایت این امکان را برای فریلنسرهای خود فراهم کرده است که اگر تخصصی در زمینه خاصی داشته باشند، می‌توانند خدمات خود را به صورت اینترنتی در قالب بسته‌های خدماتی ارائه دهید و قبول سفارش‌های بیشتری هم داشته باشید.

در حقیقت به این بسته‌های خدماتی که در سایت انجام میدم ارائه می‌شود (کاره) گفته می‌شود. مثل فعالیت‌های مثل گرافیک، طراحی، برنامه‌نویسی از جمله کارهای است که می‌توانید از طریق این سایت انجام دهید.

حال می‌خواهیم شما را با یک سری از مزایا مهم سایت انجام میدم آشنا کنیم که عبارت‌اند از:

 • امکان مقایسه قیمت در بین بسته‌های مختلف خدمات.
 • امکان بررسی سوابق فروشنده و مشتریان قبلی آن.
 • اطمینان خاطر از انجام کار توسط افراد با تجربه و مهارت بالا.
 • امکان انتقال وجه و انجام پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرفه‌جویی در هزینه است.

جمع بندی

همان‌طور که در این مقاله خواندید، سعی کردیم شما را با کسب درآمد از فریلنسری آشنا سازیم باشد که مورد توجه شما واقع شده باشد.

به طوری کلی باید توجه داشته باشید که کسب درآمد از فریلنسری مانند سایر کسب و کارها نیاز به تلاش و به‌کارگیری تمام مهارت‌های افراد است و بالا، پائین بسیار زیادی خواهد داشت.

امیدوارم این مقاله شما را در انتخاب یک کسب و کار اینترنتی موفق و پرسود از طریق فریلنسری یاری کرده باشد.

برای دورکاری باید کجا ثبت نام کنم؟

سایت های زیادی آماده همکاری با شما هستند فقط با یک سرچ ساده میتوانید با انبوه درخواست های همکاری مواجه شوید و کسب و کار فریلنسری خود را آغاز کنید.

درآمد فریلنسری چقدر است؟

درآمد فریلنسر ها با توجه به حوزه کاریشان بسیار متنوع است که میتوان تا 1 میلیارد تومان به عنوان درآمد معقولانه روی آن حساب کرد. البته که همه چیز به کیفیت کارتان بر می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *