کسب و کارهای کوچک پرسود

با گسترش کسب و کار اینترنتی و توسعه روزافزون شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام و غیره، سبب شد که بسیاری از افراد برای کسب درآمد پا به این عرصه شبکه‌های اینترنتی قرار دهند؛ به طوری که امروزه در اینستاگرام شاهد انواع بیشماری از کسب و کار خانگی هستیم؛ زیرا از جمله مزایای کسب و کار اینترنتی عبارت‌اند از:

 • عدم محدودیت مکانی
 • عدم محدودیت زمانی
 • سرمایه گذاری کم و یا عدم سرمایه اولیه
 • پهنای وسیع ارتباطات

و بسیاری از موارد دیگر که همه نشان دهنده میزان درجه استفاده راحت و کسب درآمد پرسود از این شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهند.

یکی از جذاب ترین کسب و کارها که در بعضی موارد پرسود ترین کارها نیز محسوب می شود کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی است که در تمام نقاط جهان در هر شهری که بگردید، بخش عظیمی از صنعت یک کشور پیشرفته در کسب و کارهای خانگی تامین و انجام می گردد. کسب و کار خانگی به دلیل مزیت هایی که دارد، مورد استقبال همگان خصوصاً خانمهای خانه دار است البته که امروز افراد بسیار زیادی از این طریق برای خود کسب درآمد خوبی دارند.

تاریخچه کسب و کار خانگی

شیوه کسب و کار خانگی از دیرباز مورد استفاده بشر بوده است؛ به طوری که افراد با امرار معاش خود به تولید یک سری محصولات خانگی می‌پرداختند و در مقابل پول دریافت می‌کردند و یا کالا که به آن مبادله کالا به کالا هم گفته می‌شود.

اما امروزه با توسعه تکنولوژی و گسترش کسب و کارهای اینترنتی، سبب شد که بسیاری از افراد به کار در منزل بتوانند کسب درآمد مطلوبی داشته باشند. در کسب و کارهای اینترنتی به این صورت است که فرد با کار در خانه با کامپیوتر و به دور از مکان کار (فریلنسری) طبق یک قرارداد مشخص با یک سازمان یا شرکت به فعالیت می‌پردازد و حقوق مشخصی هم دریافت می‌کند.

مزیت‌های کسب و کارهای پرسود خانگی

در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام کسب و کارهای کوچک خانگی را می‌توان یافت که با وجود کمترین هزینه توانسته‌اند درآمدهای بالایی را داشته باشند. مثل یک سری از بلاگرها که فقط با گذاشتن قسمتی از روزمرگی‌های زندگی خود و نکات خانه داری، پروش گل و گیاه، عکس از طبیعت و غیره توانسته‌اند بازدیدکننده بیشتری پیدا کنند که رفته رفته همین عامل سبب شده که بسیاری از شرکت‌ها به علت تعداد فالوور بالا این پیج ها، از آن‌ها برای تبلیغات برندهای خود درخواست همکاری کنند و در مقابل هم به آن‌ها پورسانتی پرداخت کنند.

از جمله مزیتی که بسیاری از کسب و کارهای خانگی پرسود دارند آن است که:

 • امکان کار کردن به صورت پاره وقت
 • تعیین میزان حقوق توسط خود افراد
 • آزادی و استقلال عمل
 • احساس دست‌یابی به موفقیت به علت علاقه فرد به کاری که انجام می‌دهد
 • عدم یکنواختی که باعث ایجاد کسالت در فرد می‌شود

بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی در سال جدید

در این میان افراد بسیار زیادی هستند که توانسته‌اند با اندک سرمایه، درآمدهای میلیاردی آن هم در محیط خانه و به دور از محیط کار و از طریق اینترنت کسب کنند.

می‌توان گفت تعدادی از بهترین کسب و کارهای خانگی کوچک ولی پرسود در سال جدید عبارت‌اند از:

 1. بلاگری
 2. ساخت صنایع دستی
 3. حسابدار و دفتردار مجازی
 4. تدریس و مربیگری
 5. مدیر شبکه‌های اجتماعی

بلاگری

امروزه بلاگری یکی از روش‌های آسان و در عین حال بدون سرمایه گذاری اولیه است که فرد می‌تواند از آن کسب درآمدهای میلیاردی داشته باشد.

اگر شما قصد دارید از روش بلاگری کسب درآمد از اینترنت در منزل بپردازید، لازم است قبل از هر اقدامی با مهارت­ها و توانایی‌هایی که دارید آشنا باشید؛ زیرا با توجه به آن‌ها راه رسیدن به موفقیت و کسب درآمدهای بالا به راحتی امکان پذیر است.

بلاگری در حوزه‌های مختلفی مثل موارد زیر است:

 •  آشپزی
 • عکاسی
 •  آرایشگری
 •  تست غذا

اگر به شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام دقت کرده باشید، افراد بسیار زیادی هستند که در زمینه‌های مختلفی بلاگری می‌کنند. مثل مستر تستر که در زمینه تست انواع غذاها توانسته است در این حوزه اسم و رسمی برای خود رقم بزند و رفته رفته با بالا رفتن تعداد بازدید از صفحه پیج او، سبب شد بسیاری از رستوران‌ها از او برای تبلیغات، دعوت به همکاری کنند و از این طریق او توانسته کسب درآمدهای میلیاردی داشته باشد و به نقل از سایت گاسی وب در جدول رده بندی افراد موفق و ثروتمند جهان، مستر تستر به عنوان ۴ نفر و با درآمد ماهیانه بسیار بالا توانسته است در این شبکه اجتماعی کسب درآمد خوبی داشته باشد.

ساخت صنایع دستی

کسب درآمد از صنایع دستی

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که در ساخت صنایع دستی مثل شمع سازی، قالی بافی، ساخت زیورآلات و مواردی از این قبیل سر رشته و یا مهارت کافی دارید، می‌توانید از این روش به کسب درآمد از اینترنت بپردازید؛ اما اگر در زمینه مثل ساخت شمع‌های تزئینی مهارت ندارید ولی علاقه و انگیزه دارید، می‌توانید با آموزش دیدن از افراد دارای تجربه و یا با دیدن ویدئوهای آموزشی می‌توانید به فعالیت در این عرصه بپردازید. سپس می توانید با راه اندازی پیجی در اینستاگرام و ارائه آموزش‌های لازم به افراد طالب آموزش، کسب درآمد خوبی داشته باشید.

حسابداری و دفترداری مجازی

برای فعالیت در این ‌کسب و کار لزومی ندارد فرد سابقه مالی داشته باشد و یا یک دفتردار مجازی با سابقه در فضا خارجی زیاد داشته باشد اگر دستی در حساب کتاب به صورت دقیق و نظم و ترتیب حساب دار شده‌ای در دفترداری دارید می‌توانید به صورت مجازی و در محیط منزل با عقد قراردادی برای یک شرکت یا سازمان عملیات حسابداری و دفترداری آن هم به صورت مجازی و بدون حضور مستقیم و عدم نیاز به سرمایه گذاری و تنها با تکه بر مهارت‌های شخصی خود و به صورت دقیق و حساب شده‌ای کسب درآمد مطلوبی از اینترنت داشته باشد و میزان درآمد حاصل از این فعالیت بر اساس نوع تخصصی بودن پروژه و درجه و سطح آن معمولاً متفاوت است.

تدریس و مربیگری

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اینترنت، تدریس و مربیگری است. در این روش فرد نیاز به سرمایه گذاری اولیه ندارد؛ بلکه با تیکه بر مهارت‌های تدریس و مربیگری خود می‌تواند درآمدهای مطلوبی داشته باشد.

این روش کسب درآمد امروزه با شیوع بیماری کرونا و همچنین با وضع قانون عدم تجمع افراد، رونق بیشتر از قبل گرفته است. به این صورت که بسیاری از کلاس‌های آموزشی مثل کنکور، کلاس تقویتی و مربیگری به صورت آنلاین در محیط منزل صورت می‌گیرد و فرد می‌تواند از این روش درآمدهای بالایی کسب کنند.

مدیر شبکه‌های اجتماعی

با توجه به پی بردن نقش مهم شبکه‌های اجتماعی در کسب درآمد، سبب شد بسیاری از شرکت‌ها به سرمایه گذاری و فعالیت در این عرصه روی بیاورند و تاکنون هم توانسته‌اند درآمدهای میلیاردی داشته باشند.

یک سری افرادی هستند که در شبکه‌های اجتماعی مدیریت پیج یک شرکت یا سازمان هدایت و نظارت می‌کند که به آن مدیر شبکه اجتماعی گفته می‌شود. تجربه ثابت کرده است که وجود یک مدیر موفق و با به کارگیری استراتژی‌های هدفمند خود توانسته موجب تبلیغات محصولات و برندسازی یک شرکت شود که به دنبال آن با افزایش درآمد و کسب سوددهی مطلوب شرکت رو به رو هستند. در نتیجه می‌توان گفت از جمله وظایف یک مدیر شبکه اجتماعی موارد زیر است:

 • پاسخگویی به سؤالات در صفحات شبکه‌های اجتماعی مطابق با سیاست­های شرکت
 • مدیریت تمام شبکه‌های اجتماعی سازمان
 • فعالیت حداکثری در شبکه اجتماعی پرطرفدار نظیر اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و …

جمع بندی

همان طور که در این مقاله خواندید، ما تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با بهترین کسب و کارهای خانگی و عین حال با درآمدهای پرسود آشنا سازیم.

قبل از هر اقدامی لازم است بدانید که برای حضور در این عرصه باید فرد نسبت به مزایا و معایب این شبکه‌های اجتماعی اطلاع داشته باشد تا در ادامه راه دچار مشکل نشود. همچنین لازم است فرد برای رسیدن به موفقیت و کسب درآمدهای میلیاردی در کسب و کار اینترنتی فعالیت داشته باشد که با مهارت ها و توانایی‌های او سازگار باشد.

امید آن است که این مقاله مرجع مناسبی برای انتخاب شما در بهترین کسب و کار کوچک پرسود خانگی باشد.

کدام کسب و کار کوچک خانگی زودتر جواب می دهد؟

مثل همیشه باید بگوییم که اگر شما هر کاری اعم از سنگین و سبک، اگر در اجرای آن کیفیت را در نظر بگیرید قطعاً بعد از مدتی جلب توجه خواهید کرد و همه به سویتان می آیند و از خدمات و محصولات شما استفاده خواهند کرد.

چقدر پس انداز برای شروع کسب و کار خانگی پرسود نیاز است؟

کسب و کارهای پرسود خانگی در صورتی برایتان سودآور است که باکیفیت اجرا شود پس شما برای شروع کسب و کار به پس انداز خاصی نیاز ندارید مگر آنکه کار خاصی باشد که سرمایه اولیه نیاز داشته باشد. میتوان بدون سرمایه اولیه هم کسب و کار و خدمات ارائه کرد که یک مثال آن آموزش آنلاین است که با کمترین امکانات اجرا می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *