فونت فارسی سایت

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای ظاهر یک سایت در نظر گرفته می‌شود، فونت آن است. درواقع فونت باعث می‌شود تا توجه مخاطب به محتوای سایت که با اهمیت‌ترین دارایی صفحه وب سایت شما است، جلب شود. فونت‌های طراحی سایت مخصوصاً فارسی بسیار بیشتر و با تنوع شده‎اند و افرادی بسیاری فونت‏های زیادی را طراحی کرده‌اند. با این حال انتخاب یک فونت مناسب برای وب سایت شما یک تصمیم مهم است. از این رو در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا فونت مناسب برای وب سایت خود را پیدا کنید.

معرفی بهترین فونت‌های طراحی سایت

بهترین فونت‌های طراحی سایت

برای اینکه بتوانید بهترین فونت‌های طراحی سایت را برای وب سایت خود انتخاب کنید باید اول یک طرح و هدف مشخص برای محتوای خود در نظر بگیرید. محتوای متنی سایت دارای:

  • مقدمه
  • پاراگراف
  • تیتر
  • کال تو اکشن

است. در زیر فونت ‏های مناسب را نام می‏بریم.

فونت ایران سنس

فونت ایران سنس یا ایران سنز یکی از بهترین فونت‌ها برای کسب و کار اینترنتی و فروشگاه‌های اینترنتی است که حتی دیجی کالا نیز از آن استفاده می‌کند. این فونت دارای لبه‌های گرد است که لبه‌های تیز فونت‌های قدیمی را از بین برده است. استفاده از این فونت برای بنر مناسب نیست.

فونت ایران یکان

یکی دیگر از فونت‌های طراحی سایت که بسیار مهم است ایران یکان است. این فونت را طراح ایران سنس ساخته است و برای طراحی سایت شرکتی بسیار مناسب است. از این فونت برای تمامی بخش‌های محتوا استفاده می‎شود. سایت‌های فروشگاهی بسیاری نیز این فونت استفاده کرده‌اند.

فونت وزیر

یکی دیگر از فونت‌های بسیار معروف که برای طراحی سایت املاک یا طراحی سایت صنعتی کاربرد دارند فونت وزیر است. این فونت دارای جلوه‌های بصری بسیار زیبا است که برای بنرها بیشتر از آن استفاده می‌شود. با این حال باید توجه شود که در پاراگراف‌ها زیاد از این فونت استفاده نشود.

فونت شبنم

فونت شبنم یکی دیگر از فونت‌های طراحی سایت است که از فونت یکان الهام گرفته شده است. دارای سبک و سیاق ساده است که برای نوشتن پاراگراف نیز مناسب است. از این فونت برای طراحی گرافیکی سایت هم استفاده می‌شود و مانند دیگر فونت‌ها در سه وزن طراحی شده است.

فونت انجمن

فونت انجمن کار طراحان انجمن صنفی طراحان گرافیک است و به همین دلیل برای طراحی بنر سایت بسیار مناسب است. با این فونت می‌توانید تمامی وزن‏های انگلیسی، فارسی و عدد را به صورت یکپارچه داشته باشید. از این فونت برای سایت‌های مهم در زمینه انگیزشی بسیار استفاده خواهد شد.

جمع بندی

فونت‌های طراحی سایت یکی از مهم‏ترین مواردی است که باید برای ظاهر یک وب سایت در نظر گرفته شود. این فونت‌ها انواع مختلفی دارند که در این مطلب آن‌ها را بیان کردیم. همچنین مشخص شد که از هر کدام باید در کدام قسمت محتوا و سایت استفاده شود تا تأثیرگذاری بیشتر داشته باشد.

اهمیت فونت در طراحی وب سایت

در بالا بیان کردیم که انتخاب یک فونت‌های طراحی سایت برای سایت مورد نظر بسیار اهمیت دارد. در سایت‌ها تولید محتوای متنی بسیار مهم است؛ زیرا کاربرانی که وارد سایت می‏شوند از طریق متن سایت می‌توانند به خواسته خود برسند. پس یک فونت خوانا برای سایت بسیار مهم است. از طرفی هم باید جلب توجه برای خواندن متن ایجاد شود. پشتیبانی سایت نیز باید همیشه به فونت‌ها و تغییر آن توجه کند.

کدام فونت تأثیرگذاری بیشتری دارد؟

در بالا مشاهده کردید که هر کدام از فونت‏های معرفی شده مشخصات متفاوتی دارند. از این رو هر کدام باید به صورت مناسب در تیتر، بنر یا کال تو اکشن استفاده شوند تا بتوانند تأثیرگذاری خاص خود را داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *