کسب درآمد از اپلیکیشن

امروزه اپلیکیشن های موبایلی، به علت فراگیر شدن اینستاگرام، تلگرام و … باعث شده به عنوان یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از اینترنت محسوب شوند. طبق آمارهای گرفته شده نشان می‌دهد که 40% از زمان صرف شده در دستگاه‌های موبایل برای استفاده از اپلیکیشن های مختلف است و به همین دلیل استقبال کاربران از اپ­های مختلف فرصت طلایی را برای کسب درآمد از اپلیکیشن را فراهم می‌کند.

نحوه کسب درآمد در قرن جدید بسیار متفاوت تر از قرن قبل است و شما اگر با اینترنت و فضای مجازی آشنا نباشید نمیتوانید بسیاری از کارهای روزمره تان را با کیفیت انجام دهید. بسیاری از خدمات اجتماعی در اپلیکیشن ها انجام میشود که یکی از آنها اخذ بلیط برای سفر است که اپلیکیشن های پولساز مانند علی بابا در صدر این موضوع از کسب و کار قرار دارند و رمز موفقیت آن نسبت به سایرین، ارائه خدمات درست که رضایت مشتری را در بر دارد می باشد.

نکته: ساده‌ترین روش برای کسب درآمد از اپلیکیشن جلب رضایت مشتری است.

همچنین اپلیکیشن های موبایل به یک نوع ابزار بازاریابی حیاتی برای تمامی مشاغل تبدیل شده است.

زیرا اپلیکیشن های موبایل با کمک کردن به یک نوع تجارت سبب می‌شود تا میزان فروش افزایش یابد، سبب جذب بیشتر مشتری می‌شود، ایجاد حس اعتماد و شهرت در بستر کار در فضای اینترنتی را فراهم می‌کند‌.

چطور یک ایده مناسب جهت ساخت اپپلیکیشن پیدا کنم؟

حال می‌خواهیم با انواع روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایلی آشنا شویم:

 • کسب درآمد با تبلیغات
 • کسب درآمد با خرید درون برنامه‌ای
 • کسب درآمد با انتشار آپ پولی
 • مدل اسپانسری
 • مدل کرادفاندینگ
 • ایمیل مارکتینگ
 • بازاریابی ارجاعی

به طور کلی استراتژی‌های بسیار مهمی برای کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایلی وجود دارد:

خریدهای درون برنامه‌ای، تبلیغات، برنامه‌های پولی و غیره است که برای پول درآوردن آنلاین رایج است.

مراحل ساخت اپلیکیشن موبایل

امروزه بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از اینترنت در منزل خود هستند و با بهره‌گیری از بازاریابی موبایلی و استفاده از تبلیغات درون برنامه‌ای اپلیکیشن ها توانستند کسب درآمد اینترنتی مطلوبی داشته باشند.

مراحل ساخت یک اپلیکیشن موبایل بسیار گسترده است اما قبل از ساخت آن باید توجه داشته باشید که با ساخت اپلیکیشن هدف شما چیست و آیا شما با این اپلیکیشن قصد طی کردن مسیر جدیدی را برای رفع نیاز کاربران دارید؟ در حقیقت با پاسخ دادن به این سؤالات، شما را در موفقیت اپلیکیشنی که قصد ساخت آن را دارید کمک می‌کند.

 اما توجه داشته باشید که فضای اپلیکیشن و فضای وب دو محیط کاملاً متفاوت هستند. در نتیجه همان اندازه که این وب‌سایت برای یک کسب و کار در میان مردم جا افتاده است به علت توجه زیاد مردم به نقش موبایل و اپلیکیشن موبایلی می‌توان گفت که طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد راحت بسیار مهم است.

 در ساخت اپلیکیشن موبایل اولین گام توجه به سیستم‌عامل گوشی‌ها است و از آن که سیستم‌عامل اکثر گوشی‌ها با ios و اندروید است اما چنین عوامل سبب نمی‌شود که شما حتماً از این سیستم‌های اندروید و ios استفاده کنید.

طبق آمارهای گرفته شده نشان می‌دهد که ۹۹ درصد از گوشی‌های موبایل سیستم اندروید و IOS را دارند.

 اما در کل برای انتخاب سیستم‌عامل اپلیکیشن موبایل به عواملی:

 • سن کاربران
 • نیازهای مخاطبان
 •  مدت‌زمان بودجه تعیین‌شده
 • منطقه جغرافیایی کاربران اپلیکیشن

درکل طراحی اپلیکیشن به تمام گام‌های که به کد نویسی، تست، طراحی گرافیکی و … از یک برنامه انجام می‌شود می‌گویند که طراحی اپلیکیشن کاری سخت و اغلب به تخصص‌های خاص نیاز دارد.

در طراحی اپلیکیشن به طور کلی با ۸ گام اساسی تشکیل می‌شود که بسیاری از این مراحل جزء جدایی‌ناپذیر طراحی، ساخت و ارائه هر محصول یا خدماتی که در بازار رقابتی امروز وجود دارد است:

 • شناخت
 •  نیاز
 •  جامعه هدف
 • مدل کسب درآمد
 •  اپلیکیشن را طراحی کنید
 •  توسعه نمونه اولیه
 •  آنالیز و تحلیل
 • Beta testing
 • دیباگ و انتشار اپلیکیشن

راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن

راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل

یکی از جمله راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن سر پردازی است همانطور که می‌دانید برخی از روش‌ها نسبت به روش‌های دیگر بدن سالم‌تری دارند برای مثال می‌توان به روش اشتراک‌گذاری برای بعضی از سرویس‌های پخش موسیقی اخبار و سرگرمی و سایر برنامه‌های کاربردی که بیشتر بر روی محتوا و عملکرد تمرکز دارند اشاره کرد.

از جمله راه‌های درآمدزایی رایج از اپلیکیشن موبایل را می‌توان:

 • تبلیغات درون اپلیکیشن
 • خرید داخل اپلیکیشن
 • اپلیکیشن های پولی
 • گرفتن لید و بازاریابی مشارکتی

یک نکته بسیار مهم در راه استفاده از اپلیکیشن که باید به آن توجه کرد این است که از اپلیکیشن های ارزان‌قیمت فعالیت خود را آغاز کنید تا با راه و روش (چم و خم) کار آشنا شوید‌.

تبلیغات درون اپلیکیشن

همان طور که می‌دانید تبلیغات درون برنامه یکسری تبلیغاتی است که در اپلیکیشن های موبایلی به مخاطبان نمایش داده می‌شود به این صورت که توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی ناشر تبلیغات موبایلی تبلیغ دهندگان باشند.

 یعنی با تبلیغ آنها در اپلیکیشن موبایلی خود و بابت هر نمایش و کلیک پورسانتی را از صاحبان برندها دریافت می‌کنند که یکی از پردرآمدترین نوع تبلیغات موبایلی تبلیغات ویدیویی است.

 از جمله مزایای تبلیغات درون برنامه عبارتند از:

 •  مشخص کردن مخاطبان هدف تبلیغات
 •  جلب‌توجه کاربران در فضای اپلیکیشن نسبت به وب‌سایت بیشتر است.
 • اپلیکیشن بهترین راه شناخت مخاطبان است که در نتیجه می‌توان تبلیغات اثرگذارترین تولید کرد.

تبلیغات بینابینی

یکی از جمله راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن، با استفاده از تبلیغات بینابینی است. به این صورت که در تبلیغات بینابینی، تبلیغ را به صورت خلاقانه در کل صفحه تلفن همراه نمایش می‌دهند. این تبلیغات درون برنامه‌ای، این امکان را برای تبلیغ‌کنندگان ایجاد می‌کند که به طور کامل با مخاطبان خود در ارتباط باشند و مهم‌ترین نکته در تبلیغات بینابینی، زمان‌بندی است.

اما باید توجه داشته باشید تبلیغات زیاد به صورتی که کل صفحه کاربر را اشغال کند و یا تبلیغاتی که با روحیه کاربر هماهنگی نداشته باشد، سبب ایجاد نارضایتی کاربر می‌شود. در نتیجه، بهترین زمان ارائه تبلیغات بینابینی برای کسب درآمد از بازی، بعد از پایان بازی و یا مابین تعویض مقالات باشد باید ارائه شود.

تبلیغات بنری

یکی از روش‌های بسیار آسان کسب درآمد از اپلیکیشن است. به این صورت که تبلیغات را در قالب یک کادر کوچک در زیر صفحه‌نمایش نشان می‌دهد.

 این نوع تبلیغات معمولاً کاربرد و متقاضی زیادی ندارد؛ بنابراین بهتر است این تبلیغات شخصی‌سازی شوند.

 تبلیغات بنری باید دارای کیفیت مطلوب و هدفمندی باشد تا سبب جذب کاربران را فراهم سازند.

از جمله تبلیغات بنری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تبلیغات بنری
 • تبلیغات بنری استاندارد
 • تبلیغات بنری همسان
 • تبلیغات بنری بینابینی

همچنین برای استفاده از روش­های تبلیغ بنری می‌توان از دو روش استفاده کرد:

 1. با مراجعه مستقیم به وب‌سایتی که سفارش آگهی می‌پردازد
 2. سپردن تمام کار به پلتفرم‌های تبلیغاتی است

تبلیغات ویدیویی

طبق آمارهای گرفته شده، ویدیوها به عنوان یک روش قدرتمند در جلب‌توجه مشتریان است و همین عامل سبب پیشرفت روز به روز ویدیو مارکتینگ را فراهم کرده است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته، 51% از نمایش ویدیو در موبایل است. به معنای تأثیرگذاری ویدیوهای تبلیغاتی در اپلیکیشن موبایل از سایر دستگاه‌ها است که می‌توان به خوبی، محصولات و خدمات سایر تبلیغات دهندگان را معرفی کرد.

انواع روش‌های درآمد از تبلیغات ویدیویی عبارت‌اند از:

درآمد در صورت هر نمایش

درآمد به ازای هر نصب

 درآمد به ازای هر فعالیت خاص

همچنین از طرفی در سیستم رتبه‌بندی گوگل، محتوای ویدیویی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

حق اشتراک

یکی از روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن ها به صورت حق اشتراک است. به این صورت که بعضی توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن هایی طراحی می‌کنند که به صورت رایگان و با حق اشتراک است و برای استفاده از تمام خدمات اپلیکیشن، از کاربر درخواست می‌شود که برای خرید حق اشتراک نرم‌افزار ثبت‌نام کند.

 معمولاً این روش، بیشتر بین اپلیکیشن های خدمات محور یا اپ های محتوا محور استفاده می‌شود.

مثلاً شما با ارائه سرویس‌های تکرارشونده به کاربران خود، می‌توانید بر روی دریافت حق اشتراک از کاربران وفادار خود حساب باز کنید.

 همچنین اپلیکیشن های پولی و اپلیکیشن های دارای حق اشتراک، روش بسیار مناسبی برای کسب و درآمد از اپلیکیشن است.

خرید درون برنامه‌ای

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است وقتی یک بازی را نصب می‌کنید و یا هر نوع اپلیکیشنی که دانلود کرده‌اید، برای استفاده از مراحل بعدی یا آپشن های مختلف نیاز به خرید یا پول خرج کردن داشته باشد؟ در حقیقت شما با خریدهای درون‌برنامه‌ای مواجه شده‌اید. امروزه در اپلیکیشن بازار اکثر برنامه‌های موجود رایگان هستند و مدل درآمدزایی که کاربران درون برنامه خرید می‌کنند از محبوبیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا این مدل این امکان را به کاربران می‌دهد تا یکسری موارد را در داخل برنامه چه فیزیکی چه مجازی خریداری کنند که بخصوص برای بازی‌های موبایل بسیار مهم است.

میزان درآمد از اپلیکیشن موبایل

امروز به علت شیوع بیماری کرونا، این بیماری سبب شده که بسیاری از افراد به کسب درآمد در خانه و استفاده از اپلیکیشن های موبایل روی بیاورند که همین عامل سبب رونق روز به روز این اپلیکیشن ها را فراهم کرده است. به طوری که میزان درآمد اپلیکیشن های موبایل مبلغی معادل 29 میلیارد دلار برآورد شده که از کاربران خود دریافت کرده است.

اگر شما بتوانید تمام مراحل کارها را به درستی انجام دهید، می‌توانید کسب درآمد زیادی داشته باشید؛ زیرا یک برنامه موبایلی می‌تواند تجارت پرسودی داشته باشد.

 آمارهای صورت گرفته شده نشان می‌دهد میزان درآمد super cell که بازی clash of clans را توسعه داده، تقریباً به مبلغ 1548000 میلیون دلار در روز می‌رسد و همچنین برآورد می‌شود که درآمد Match Group سازندهTinder  در سال 2019، 521 میلیون دلار رسیده باشد.

میزان درآمدزایی از اپلیکیشن ها یکسان نیست؛ مثلاً تبلیغات بنری میزان درآمدزایی در آن بسیار کمتر از تبلیغات درون اپلیکیشن است.

بازی‌های موبایلی یکی از پرطرفدارترین نوع اپلیکیشن های موبایل را تشکیل می‌دهند. به طوری که آمارهای گرفته شده از درآمد جهانی از اپلیکیشن ها، نشان می‌دهد که 57 درصد آن را بازی موبایل تشکیل می‌دهد.

طبق بررسی‌های انجام شده، نشان می‌دهد یک اپلیکیشن معمولی به طور میانگین 9 هزار دلار کسب درآمد می‌کند. در حالی که همین اپلیکیشن در یک پلتفرم IOS بطور میانگین 6 هزار دلار کسب درآمد می‌کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با طریقه کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایلی آشنا کنیم. یکی از روش‌های کسب درآمد در منزل با کامپیوتر، ساخت اپلیکشن های مختلف است که وقتی شما اپلیکیشن خود را در اپ استورها قرار می‌دهید، باعث بهتر دیده شدن اپلیکیشن می‌شوید که در نتیجه، باعث ایجاد یک کسب و کار خانگی درآمدزا برای شما از طریق اپلیکیشن های موبایلی می‌شود. همچنین شما می‌توانید با زیر نظر گرفتن مشتریان خود و ایجاد تغییرات با توجه به نیاز مشتریان، سبب رونق اپلیکیشن موبایلی خود شوید.

به یاد داشته باشید که افراد، بیشتر بر روی محصولی سرمایه‌گذاری می‌کنند که درآمدزایی داشته باشند؛ بنابراین سعی کنید همیشه با برنامه و درآمدزایی شروع کنید و آن را ادامه دهید.

چطور با اپلیکیشن کسب درآمد داشته باشم؟

درآمد از اپلیکیشن به روشهای مختلفی انجام میشود که بسیاری از کسب و کارها از این طریق مشغول به کسب درآمد هستند. میتوانید با سفارش ساخت اپلیکشن برای کسب و کار خود، در کسب و کار خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

چطور برای کسب و کارم اپلیکیشن طراحی کنم؟

آموزش ساخت اپلیکیشن در کمترین زمان به شما این امکان را می دهد که برای کسب و کار خود اپلیکیشن داشته باشید و یا اینکه طراحی و ساخت اپلیکیشن را بیرون سپاری کنید تا برایتان انجام شود. کسب درآمد از اپلیکیشن یکی از پردرآمد ترین کسب و کارها در این عصر محسوب می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *