مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

قبل از پرداختن به مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان باید بدانید که عوامل بسیار زیادی بر روی کسب درآمد و سود مالی برای خانم های خانه دار تأثیرگذار است؛ مثلاً وقتی در یک کشور جنگ سیاسی رخ می‌دهد باعث می‌شود سود مالی کشور دچار تغییر و تحولات زیادی شود؛ بنابراین با توجه به همین عوامل می‌توان گفت یک شغلی که 10 سال پیش سود مالی خوبی داشته است، اکنون ممکن است به خاطر شرایط اقتصادی دیگر سود خوبی نداشته باشد. در نتیجه هر زمان باید در انتخاب شغل خانگی مورد نظر تمام نکات را مورد توجه قرار دهید. در این میان توجه به نیاز جامعه یکی از نکات بسیار مهمی است که امروزه با توجه به پیشرفتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته، سبب رونق کار در منزل و به طور کلی ایجاد مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان هم فراهم شده است. به طوری که افراد در محیط خانه با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانند صاحب یک شغل خانگی پردرآمد شوند.

معجزه فضای مجازی و اینترنت باعث شد تا بسیاری از زنان با استعداد، از این استعداد خود در زمینه های مختلف برای آموزش، شناساندن و کسب درآمد استفاده کنند. چه کسی تا 20 سال پیش فکر می کرد که یک زن بلوچی که در دورترین نقاط یک روستا زندگی می کند بتواند با آموزش های آشپزی خود در اینستاگرام فالوورهای قابل توجهی بگیرد و از راه تبلیغات اینستاگرام برای خود و خانواده اش کسب درآمد میلیاردی داشته باشد و به آرزوهایش روح مجددی ببخشد.

اگر شما به عنوان یک زن به دنبال پیدا کردن شغل پردرآمد در محیط خانه برای خود هستید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

مشاغل پردرآمد خانگی برای زنان در ایران

شغل های پردرآمد برای خانم ها در منزل

در دنیای امروزه پیشرفت تکنولوژی و یکی از جمله مزیت‌های آن ایجاد شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام است که افراد زیادی امروزه به کسب درآمد از آن می‌پردازند.

حال می‌خواهیم شما را با یک سری مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان آشنا سازیم که عبارت‌اند از:

  • نویسندگی یا تولید محتوا
  • مشاوره
  • صنایع دستی جذاب و کاربردی
  • طراح گرافیک
  • عکاسی
  • خیاطی و بافتنی
  • بلاگری در اینستاگرام
  • فریلنسری

فقط کافی است فرد با راه اندازی پیج شخصی خود در اینستاگرام با سرمایه گذاری کم و یا حتی بدون سرمایه به کسب درآمد در منزل با کامپیوتر، گوشی و غیره بپردازد.

نویسندگی یا تولید محتوا

از جمله شغل­های اینترنتی در منزل برای اکثر بانوان نویسندگی است‌. در حقیقت شما بانوان گرامی می‌توانید با نوشتن هر نوع متنی چه در زمینه کودکان و چه بزرگسالان از طریق نویسندگی درآمد در محیط خانه و به عنوان شغل دوم برای خود کسب درآمد کنید.

همچنین پیشنهاد بعدی ما به شما برای انجام یک شغل اینترنتی در منزل، تولید محتوای مناسب برای سایت خود و حتی سایت‌هایی که به علت مشغله زیاد به دنبال افرادی هستند که تولید محتوای مناسب کنند. شما در این میان می‌توانید با ارائه تولید محتوای مناسب یک کسب درآمد خوب و حتی دراز مدتی داشته باشید.

مشاوره

همه شما اغلب در یک سری زمینه‌ها دارای تجربه و مهارت‌های خاصی هستید؛ بنابراین می‌توانید با ارائه تجربیات و مهارت‌های خود به افراد طالب آن کسب درآمد داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با دادن مشاوره و حتی برنامه ریزی برای کاربران اینترنتی خود یک شغل اینترنتی داشته باشید؛ مثلاً برنامه نویسی برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند، برنامه نویسی برای دانش آموزان کنکوری و بسیاری از مواد این قبیل است.

تصور کنید فردی برای برگزاری مراسم خود نیاز به مشاوره و برنامه ریزی دارد؛ بنابراین شما می‌توانید با در اختیار گذاشتن تجربیات و مشاوره دادن در این زمینه دستمزد مشاوره خود را دریافت کنید و از طرفی می‌توان گفت که مشاوره یکی از جمله مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان است.

صنایع دستی جذاب و کاربردی

همان طور که می‌دانید هر شهری دارای یک سری صنایع دستی جذاب و کاربردی است که در بسیاری از شهرهای دیگر و حتی کشورهای مختلف طرفدار دارد.

مثلاً قالی بافی یا گلیم بافی و فرش بافی از جمله صنایع دستی جذاب شیراز است. اگر شما با هنر فرش بافی آشنایی دارید، پس می‌دانید که چه درآمدی‌های بالایی می‌توان از آن کسب کرد. طبق تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد سالیانه تعداد زیادی فرش دستی به خارج از کشور فروخته می‌شود و در ازای آن دلار وارد کشور می‌شود.

طراحی گرافیک

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که در زمینه طراحی لوگو، جزوه، بروشور، پاورپوینت و غیره تخصص و مهارت دارید، می‌توانید برای خود به راحتی یک شغل بدون سرمایه گذاری اولیه در منزل داشته باشید. جالب است بدانید که یکی از مزیت‌های این شغل آن است که تعداد پروژه‌ها نامحدود بوده و هر زمانی که خواستار کار باشید می‌توانید به راحتی به عنوان بهترین طراح لوگو درآمد کسب کنید.

حتی اگر شما در زمینه‌هایی که نام برده شد تخصص و مهارت کافی نداشته باشید، می‌توانید تنها با سپری کردن یک دوره آموزشی، مهارت لازم را کسب کنید و برای مدت زیادی کسب درآمد داشته باشید.

عکاسی

عکاسی آزاد از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توانید از طریق آن کسب درآمد داشته باشید؛ همچنین می‌توانید به صورت مشارکتی و حتی به تنهای در این عرصه فعالیت کنید. از جمله فعالیت‌هایی مثل عکاسی برای مجالس، عکاسی از سوژه‌های بکر و نایاب و ارسال آنان برای سایر سایت‌ها و حتی عکاسی از سوژه‌های خبری و ارسال آن به سایت‌های خبر و بسیاری از موارد از این قبیل می‌تواند طرح‌های پیش روی شما برای کسب درآمد باشد.

اما باید توجه داشته باشید که کار عکاسی از جمله فعالیت‌های سخت و دشوار است و ممکن است در این عرصه حتی به مشکلاتی هم مانند سایر فعالیت‌ها برخورد کنید. اگر در کارتان حرفه ای باشید و از مهارت بازاریابی و علاقه زیادی برخوردار باشید، می‌توانید به راحتی با چنین بحران‌هایی مقابله کنید.

خیاطی و بافتنی

از جمله مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان خیاطی و بافندگی است. اگر از افرادی هستید که علاقه‌ای به کار در خارج از خانه را ندارید و در زمینه خیاطی مهارت دارید، کافی است با راه اندازی پیج تخصصی خود در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی از طریق گذاشتن پست‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آنلاین خیاطی کسب درآمد خوبی داشته باشید.

همچنین شما می‌توانید با پرداختن به شغل بافندگی علاوه بر کسب درآمد از یکی قدیمی‌ترین هنرهای اصیل ایرانی حمایت کنید. جالب است بدانید که این هنر طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف دارد و شما می‌توانید با توجه به اهمیت این موضوع درآمدهای بسیار بالایی داشته باشید.

بلاگری در اینستاگرام

از جمله کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان و بسیاری از افراد به عنوان یک شغل دوم، بلاگری در اینستاگرام‌ است. اگر صفحه‌ای در اینستاگرام دارید، حتماً با پیج هایی برخورد کرده‌اید که در زمینه خاصی فعالیت دارند؛ مثلاً بلاگر دکوراسیون داخلی، بلاگر آشپزی، بلاگر تبلیغاتی و … . این افراد می‌دانند در چه زمینه‌ای مهارت و تخصص کافی دارند؛ بنابراین با تلاش و کسب مهارت بیشتر در این زمینه در پی کسب درآمد از اینستاگرام برای خود هستند و امروزه اینستاگرام بستر بسیار مناسبی را برای چنین افراد فراهم کرده است.

فریلنسری

قطعاً می‌دانید در شغل فریلنسری شما می‌توانید به صورت آزادانه و بدون آنکه به ارگان و یا سازمان خاصی تعهد داشته باشید، در زمینه‌هایی که در آن تخصص دارید به صورت قبول پروژه به صلاحدید خود فعالیت داشته باشید.

در فریلنسری کافی است یک کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید به راحتی در هر محیطی که مایل بودید کسب درآمد کنید. همچنین شما می‌توانید در وب سایت‌هایی که نیاز به فریلنسر دارند عضو شوید و به راحتی با افرادی که به تخصص شما نیاز دارند ارتباط برقرار کنید‌‌.

جمع بندی

ما در این‌ مقاله سعی کردیم که شما را یا تعدادی از مشاغل پردرآمد خانگی برای زنان آشنا سازیم، اما در کل می‌توان گفت که این مشاغل می‌تواند به عنوان شغل خانگی برای آقایان هم محسوب شود. در مجموع آن چیزی که در کسب و کار اینترنتی از اهمیت زیادی برخوردار است، آن است که اگر افراد با توجه به مهارت‌ها و تخصص‌هایی که دارند در زمینه‌های مرتبط فعالیت داشته باشند، می‌توانند زودتر به هدف خود که همان کسب درآمد بالاست برسند.

خانم ها در کدام شغل خانگی موفق تر هستند؟

آمار ها نشان میدهد خانم ها توانسته اند در اینستاگرام به موفقیت های کاری بسیار بزرگی برسند و البته از این نباید غافل شد که خانم ها در هر کاری با جدیت ورود می کنند و در انجام امور با دقت تر از آقایان کار می کنند.

بهترین پیج اینستاگرامی پولساز برای خانم ها چه پیجی است؟

نمیتوان پیج پولساز را معرفی کرد، فرد باید با تولید محتوای مناسب و جذاب، افراد به سمت خود بکشاند. البته که پیج های آشپزی و گردشگری در صدر پیج های شلوغ برای خانم ها محسوب میشوند و بهترین راه کسب درآمد از این راه، تبلیغات است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *