کارآفرینی اینترنتی

در سال‌های اخیر کارآفرینی اینترنتی و اینترنت ابعاد وسیعی از زندگی همه افراد را دربر گرفته و همین امر باعث شده که شاهد کسب و کار اینترنتی در زمینه‌های مختلف باشیم. کسب و کار مجازی دارای فواید زیادی است. از جمله این موارد می‌توان به عدم نیاز به سرمایه زیاد جهت شروع، بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی بالا، عدم نیاز به مکان یا دفتر مورد، عدم نیاز به تجهیزات مانند میز، صندلی، مبلمان اداری و … اشاره داشت. البته برای شروع کسب و کار آنلاین نیاز به یکسری دانش‌ها و اطلاعات اولیه داریم که در صورت رعایت آن‌ها حتماً در کار خود موفق خواهیم شد.

وقتی کوچک تر بودیم و در بین دوستان کاری متفاوت انجام می دادیم، مورد تشویق قرار می گرفتیم و شاید نمی دانستیم که این متفاوت بودن و ایده نو دشتن می تواند به نوعی کارآفرینی محسوب شود. بعدها که در هنرستان ایده های جذاب و متفاوتی را به نام خود ثبت کردیم، متوجه شدیم که ما یک کارآفرین هستیم و می توانیم با طرح ها و ایده های نو در عرصه های مربوطه به نفع خود و جامعه، کار و شغل ایجاد کنیم و از این راه کسب درامد داشته باشیم.

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی یک واژه نسبتاً قدیمی و از ریشه‌ی فرانسوی است که افراد زیادی از دیدگاه‌های مختلفی آن را بیان کردند. امروزه اغلب به کسانی که یک تجارت یا کسب و کار را شروع کرده‌اند، کارآفرین گفته می‌شود. این فعالیت به هدف کسب درآمد و یا رسیدن به سود زیاد است که یکی از زمینه‌های آن، کسب درآمد اینترنتی است. برای این منظور نیاز به دریافت مجوز کسب و کار اینترنتی داریم. همچنین به مشاوره‌های تخصصی برای رسیدن به بهترین نتیجه نیاز هست.

مزایای کارآفرینی اینترنتی

کسب و کارهای مجازی دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به کارهای حضوری هستند. ازجمله این موارد می‌توان به:

 • شروع کار از هر لحظه‌ای که تصمیم گرفته شد
 • هزینه پایین راه اندازی
 • توانایی بازاریابی و تبلیغات در وسعت زیاد با کمترین هزینه
 • یک کسب و کار دائم بدون تعطیلی
 • بدون محدودیت در زمان و مکان
 • توانایی ایجاد تغییرات سریع و راحت در کار
 • کمک به محیط زیست
 • اداره هم زمان چند کار
 • و …

ایده‌های کارآفرینی اینترنتی با درآمد بالا

ایده‌های بسیار زیادی برای کارآفرینی اینترنتی با درآمد بالا وجود دارد. انواع کسب و کارهای اینترنتی به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند که در قسمت قبل نیز توضیح داده شد، طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. برای این ایده‌ها می‌توان از راه کسب و کارهایی که در حال حاضر موفق هستند استفاده کرد و یا یک بیزینس و روش جدیدی را با ایده‌ای نو به صورت یک تجارت جدید اجرا کرد. در صورتی که از این راه‌ها اطلاعی ندارید می‌توانید از مشاوره کسب و کار آنلاین کمک بگیرید. در ادامه این متن چند مورد از معروف‌ترین و پردرآمدترین راه‌های کسب درآمد مجازی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از متداول‌ترین راه‌های کارآفرینی اینترنتی است. در این روش شما یک نوع محصول یا چند نوع محصول و کالا را برای فروش به مخاطب خود عرضه می‌کنید. برای این کار نیاز دارید که از محصولات یک عکس زیبا تهیه کنید و همچنین اطلاعات و قیمت مورد نیاز را در دسترس مخاطب قرار دهید، سپس از راه‌های مختلف می‌توانید سفارش را ثبت کرده و کالا را برای مشتریان خود بفرستید. ازجمله مزایای این روش عدم نیاز به داشتن مغازه و فروشگاه است. شما می‌توانید حتی در منزل نیز کالاهای خود را به تعداد زیادی از افراد در موقعیت‌های جغرافیای مختلف بفروشید.

برگزاری کارگاه و سمینار

از دیگر راه‌های کسب درآمد اینترنتی برگزاری کارگاه‌ها و سمینارها است. در صورتی که در هر زمینه‌ای دارای دانش و مهارت کافی هستید و می‌توانید آن را به مخاطب خود آموزش دهید و یا اطلاعات مفید را در اختیار افراد قرار دهید، می‌توانید با برگزاری کارگاه و سمینارهای آنلاین یک کسب و کار مجازی خوب داشته باشید. از جمله مواردی که می‌توانید برای آن کارگاه برگزار کنید:

 • آموزش دروس مدرسه و کنکوری
 • آموزش دروش دانشگاهی
 • کارگاه‌های علمی
 • کارگاه‌های هنری مانند شیرینی پزی، نقاشی، خیاطی و …
 • سمینارهای روانشناسی و افزایش روحیه
 • مشاوره تحصیلی و شخصی
 • و…

کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام یک بستر بسیار عالی برای شروع کسب و کار مجازی و کسب درآمد اینترنتی است. به دلیل این که امروز این برنامه مورد استفاده اکثر افراد چه سنین کم و چه افراد مسن قرار می‌گیرد، در صورتی که مطالب و ایده‌های خوبی برای ارائه داشته باشید در فرصت بسیار کوتاهی می‌توانید مخاطب زیادی را برای خود جذب کنید. راه کسب درآمد از اینستاگرام بسیار زیاد و متفاوت است. شما می‌توانید از سه راه زیر کسب درآمد اینستاگرام داشته باشید:

– فروش مستقیم کالا و خدمات

 – فروش غیرمستقیم خدمات و کالا

– برند سازی

سایت خدماتی

از دیگر ایده‌های راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی سایت خدمات است. در این روش شما می‌توانید از راه دور به مشتریان خود خدمات ارائه دهید. برای این منظور از مهارت‌های علمی و یا هنری خود می‌توانید استفاده کنید. همچنین می‌توانید بستری فراهم سازید تا افراد مختلف خدمات و توانایی‌های خود را در آن جا به اشتراک گذاشته و از این راه به طور درصدی هزینه دریافت کنید.

تولید محتوا برای برندها برای جذب اسپانسر

یکی از زمینه‌های کسب و کار مجازی که می‌توانید درآمد بسیار خوبی از آن دریافت کنید، تولید محتوا برای برندها جهت جذب اسپانسر است. هر برند نوپایی برای این که خود را به مخاطب نشان دهد نیاز دارد که از اسپانسرهای مرتبط با موضوع و خدمات و کالای خود استفاده کند. برای این منظور به یک محتوای مناسب جهت عرضه به مخاطب نیاز دارد. با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌توانید برای برندهای مختلف تولید محتوا کرده و از این روش یک کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

ارائه ابزار سئو

از دیگر موارد کسب و کار مجازی ارائه ابزار سئو است. برای این ایده شما نیاز به دانش کافی در زمینه سئو دارید. پس از کسب این دانش می‌توانید به صورت دورکاری و اینترنتی تمام کارهای وب‌سایت یک مجموعه را در دست بگیرید. حتی می‌توانید به طور هم زمان برای چند مجموعه و چند سایت کار کنید.

تعمیرکار سیار شوید

در صورتی که در زمینه‌های فنی حرفه‌ای یا تعمیرات دارای دانش و مهارت کافی هستید می‌توانید از راه خدمات سیار درآمد کسب کنید. برای این منظور نیاز است که موارد زیر رعایت کنید:

 • یک مجوزهای لازم را داشته باشید
 • با تولیدی‌ها به طور مستقیم کار کنید
 • تجارت خود را تبلیغ کنید
 • و…

 نوع کار بدین صورت است که شما با تبلیغات، دانش و مهارت خود را به اطلاع افراد می‌رسانید. در این روش بدون نیاز به مکان خاص می‌توانید از مهارت‌های خود کسب درآمد کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای تعمیر به خانه و یا دفاتر افراد بروید و یا از راه دور مشکلات فنی آن‌ها را برطرف کرده و به ازای آن هزینه دریافت کنید.

جمع بندی

با توجه به گسترش اینترنت و فضای مجازی امروزه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی برای کسب درآمد بیشتر روی کار آمده‌اند. افراد هم می‌توانند به این کارها به چشم یک شغل کامل نگاه کنند و هم می‌توان آن را در کنار شغل ثابت خود و به صورت نیمه وقت داشته باشند. برای آنکه در کسب و کار اینترنتی به هدف و درآمد بالا برسید نیاز است که یک مدیر کسب و کار اینترنتی خوب داشته باشید و همچنین از مشاوره‌های تخصصی در این زمینه استفاده کنید. در این متن سعی داشتیم تا چند نمونه از معروف‌ترین و پرطرفدارترین کارآفرینی‌های اینترنتی را به اطلاع شما عزیزان برسانیم.

آیا کارآفرینی (در حوزه کار اینترنتی) می توانند جوابگوی مخارج یک خانواده باشد؟

بله قطعاً با داشتن برنامه و هدف و نیروی کار توانا رسیدن به این هدف میسر خواهد بود.

چطور میتوانم کسب درامد از اینستاگرام را کامل یاد بگیرم؟

روشهای یادگیری اینستاگرام و نحوه پولسازی با اینستاگرام متنوع است. اگر میخواهید این کار را اصولی آموزش ببینید دوره معجزه اینستاگرام گاسی وب را تهیه کنید و بر اساس آموزش های آن در اینستاگرام پیش بروید. با این کار حتماً به موفقیت خواهید رسید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *