تبدیل پی دی اف به ورد

در این مقاله قرار است راجع به روش تبدیل پی دی اف به ورد یک راهنمای کامل ارائه کنیم. در ابتدا اجازه دهید تا با نرم افزارهای تبدیل pdf به word شروع کنیم و در ادامه به معرفی سایت های مختلف جهت انجام این کار بپردازیم.

در دنیای امروزی افزایش انتقال و استفاده از اسناد، PDF (قالب سند قابل حمل) را به یکی از محبوب ترین راه های به اشتراک گذاری و انتقال اسناد با یک فرم یکنواخت تبدیل کرده است.

مسئله ای که وجود دارد این است که قالب Doc یا DOCX نیز بسیار محبوب است، بنابراین این امر نیاز به تبدیل فایلهای پی دی اف به ورد برای ویرایش را ایجاد می کند. در اینجاست که داشتن بهترین مبدل PDF به Word ضروری است.

اگرچه این ویژگی در مایکروسافت ورد (به نام PDF Reflow) موجود است، اما محدودیت دارد. از جمله این محدودیت ها می توان به عدم تبدیل جداول و سلول ها، بوک مارک ها و برچسب ها، پانوشت ها و غیره اشاره کرد. دلیل اینکه شما به بهترین وسیله تبدیل پی دی اف به ورد نیاز دارید این است تا بتوانید تمام تبدیل های لازم را انجام دهید.

در اینجا، 12 مورد از بهترین نرم افزارهای تبدیل PDF به Word را برای ویندوز معرفی می کنیم:

 

نرم افزار و سایت های تبدیل پی دی اف به ورد

اصولاً آنچه که نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد انجام می دهد این است که به شما امکان می دهد PDF معمولی خود را در Microsoft Word باز کنید تا بتوانید روی آنها کار کنید.

1. TalkHelper PDF Converter (پیشنهادی)

نرم افزار TalkHelper یک مبدل پیشرفته PDF به doc است که یکی از بهترین ها از نظر کیفیت کار در بازار امروز ارائه می دهد. علاوه بر کارایی آن، اگر هدف شما تبدیل PDF به سند قابل ویرایش باشد، یک نرم افزار بسیار کاربردی است.

UI و UX در این برنامه به خوبی ساخته شده اند تا استفاده از برنامه کار بسیار راحتی باشد. علاوه بر این، برای تبدیل فایلهای PDF به اسناد Word قابل ویرایش سریع، در قالب کشیدن و رها کردن طراحی شده است.

طریقه تبدیل word به pdf اینگونه است که نرم افزار را نصب می کنید، پس از اتمام اینکار، کل فرایند تبدیل pdf به word  به سادگی کشیدن فایل پی دی اف بر روی نرم افزار TalkHelper و رها کردن فایل می باشد. گزینه ای نیز وجود دارد که می توانید فرمت خروجی را انتخاب کنید.

در TalkHelper، تبدیل پیش فرض به  Word تنظیم شده است، بنابراین نیازی نیست که قبل از تبدیل فایلهای PDF خود به اسناد Word ، گزینه خاصی را انتخاب کنید. حتی می توان به صورت آنلاین این فرایند را انجام داد.

مبدل TalkHelper اساساً به دلیل سهولت استفاده ای که دارد، رتبه برتر در رتبه بندی بهترین مبدل PDF به Word را به دست آورد. همه چیز از فونت، تصویر، متن و قالب بندی، همه مناسب بودند. به طور خلاصه می توان گفت نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد TalkHelper کار خود را در تبدیل PDF به word بدون بهم ریختگی انجام می دهد.

مزیت:

 • بسیار کارآمد
 • بهتر از Acrobat در تبدیل PDF به Word
 • رابط کاربری آسان
 • کم هزینه

عیب:

 • کمی لود برای بارگذاری فایل های با حجم زیاد

2. Nitro PDF to Word Converter

نرم افزارNitro برای تبدیل پی دی اف به ورد، یکی از کارآمدترین برنامه ها می باشد. Nitro در رتبه دوم بررسی ما از بهترین نرم افزارهای تبدیل pdf به word قرار دارد. برای آن دسته از شما که به دنبال نرم افزار pdf فارسی به word هستید، می توانید کار خود را نیترو بسپارید.

همانند نرم افزار تبدیل فایل pdf به word فارسی TalkHelper  در دو نسخه آنلاین و با کامپیوتر ارائه می شود: نسخه آنلاین رایگان است اما به آنچه ارائه می دهد کمی محدود است. یکی از عمده ترین محدودیت های نیترو این است که شما فقط می توانید 5 تبدیل در ماه انجام دهید.

با این حال نرم افزار ویندوز متنوع تر است و باید هزینه ای را پرداخت کنید. علاوه بر این، برنامه نیترو در هر زمان بازده بسیار خوبی می دهد و می تواند یک کار تبدیل بسیار تمیز و مرتب انجام دهد. اگر می خواهید یک پی دی اف نسبتاً خوب تبدیل شود، این مورد انتخاب خوبی است.

برای نسخه آنلاین، نیترو می تواند خروجی تبدیل پی دی اف به ورد را برای شما ایمیل کند. بدون تردید، این پیشنهادات محدود کننده ای برای کاربران است. در کنار این شیوه ارسال نامه الکترونیکی، برای دریافت پرونده تبدیل شده، همانطور که در ابتدا گفته شد، محدودیت 5  بار ارسال در هر ماه نیز وجود دارد.

این محدودیت ممکن است روشی برای ترغیب استفاده از برنامه ویندوز بر خلاف نسخه آنلاین رایگان باشد. به هر دلیلی، این اپلیکیشن نسبت به نسخه آنلاین بهتر است.

مزیت:

 • ویژگی های زیاد
 • تبدیل با سرعت بالا

عیب:

 • هنگام تبدیل در فایل های حجم زیاد کمی ممکن است بهم بریزد
 • قیمت بیش از حد

3. WPS PDF to Word Converter

اگر از گوشی هوشمند اندروید استفاده می کنید، باید از نام تجاری WPS اطلاع داشته باشید یا شنیده باشید. WPS برای نرم افزارهای بازکردن فایل های (Word، PPT، Excel) در تلفن های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون با معرفی ویژگی جدید خود، یعنی تبدیل پی دی اف به ورد محبوب تر شده اند.

مبدل WPS در رده سوم لیست برتر تبدیل PDF به Word قرار دارد. یکی از ویژگی هایی که این برنامه را برجسته می کند، کار کردن آسان با نرم افزار است. نحوه تبدیل بدین صورت است که، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل پی دی اف را به سمت نرم افزار مبدل WPS بکشید و از لیست گزینه های موجود فرمت را انتخاب کنید. پس از اتمام، فقط باید صبر کنید تا روند تبدیل شروع شود.

همانند بهترین نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد (TalkHelper) برنامه WPS نیز دارای دو نسخه می باشد: تبدیل آنلاین و نرم افزار ویندوز جهت تبدیل با کامپیوتر و لپ تاپ. نسخه آنلاین رایگان است و دامنه تبدیل محدودی دارد. از طرف دیگر، این اپلیکیشن، تبدیل قوی را برای کاربران و بدون هیچ زحمتی ارائه می دهد.

مانند سایر نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد موجود در لیست ما، خروجی تبدیل WPS با کیفیت مناسب و بدون بهم ریختگی حفظ می شود و تمامی سبک ها و قالب هایی که در آن وارد می شود، مانند فایل اصلی است.

مزیت:

 • محدوده تبدیل نامحدود
 • خروجی تبدیل درجه بالا

عیب:

 • هزینه بالای اشتراک ماهیانه

4. Free Online OCR

همانطور که از نام نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد مشخص است، مبتنی بر وب است و با استفاده از OCR (تشخیص شخصیت نوری) برای تشخیص متن در اسناد PDF برای تبدیل، از آن استفاده می کند.

با توجه به اینکه این مبدل مبتنی بر وب است، موثرترین روش (یا شاید تنها راه)، آپلود برای تبدیل پی دی اف به ورد است. نکته جالب دیگر در مورد این ارائه دهنده خدمات تبدیل مبتنی بر وب این است که مانند دیگر سرویس دهنده ها، خروجی را برای شما ایمیل نمی کند. بلکه ، شما فایل را در عرض چند ثانیه از طریق یک لینک می توانید در عرض چند ثانیه دانلود کنید.

یکی دیگر از دلایلی که چرا باید این است که دسترسی و استفاده بسیار آسان است. با به همراه داشتم گوشی یا لپ تاپ ، می توانید در هر نقطه از مکان تبدیل دلخواه خود را انجام دهید.

اگرچه ممکن است که بعضی از قسمت های متون شما در صورت رنگی بودن یا پیش زمینه رنگی ظاهر نشوند. در کنار این، تقریبا هیچ افت نزولی وجود ندارد.

مزایا:

 • تبدیل اسناد حتی اسکن شده
 • تبدیل پی دی اف به ورد در حال حرکت
 • برای دانلود پرونده های تبدیل شده نیازی به ایمیل ندارید

معایب:

 • نمی توان پس زمینه و متن رنگی را تبدیل کرد.
 • فقط می تواند هر بار دفعه تبدیل کند.

5. UniPDF PDF To Word Converter

نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد UniPDF PDF To Word Converter

نرم افزار UniPDF دارای دو نسخه می باشد: رایگان مدت دار و نسخه ای که پس از خرید می توانید از ویژگی های آن استفاده کنید. با این حال، نسخه آزمایشی فقط می تواند سه صفحه را در هر بار تبدیل کند، بنابراین این تنها محدودیتی است که با مبدل UniPDF همراه است.

یک ویژگی وجود دارد که مبدل UniPDF را برجسته می کند: در طی فرآیند تبدیل پی دی اف به ورد، تمام جزئیات موجود در سند به خوبی تبدیل می شود. از تمام جزئیات موجود در لبه های پرونده گرفته تا کلیه تصاویر و رنگ پرونده ها بدرستی ضبط می شوند.

این مبدل نرم افزاری با کاربرد آسان و مستقل فایل را با کیفیت بالا از PDF به Word تبدیل می کند. علاوه بر این، برخلاف بسیاری از مبدل های PDF به Word که محدودیت حجم دارند، مبدل UniPDF هیچ محدودیتی در حجم فایل ندارد.

رابط کاربری (UI) بسیار ساده و کاربردی دارد، به گونه ای که نیازی به دانش پیشرفته ای برای انجام کار ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که افزودن را بزنید و تا شروع به عوض کردن فرمت کند. به سادگی است.

مزیت:

 • تبدیل دقیق تصویر

عیب:

 • از دست دادن قالب بندی متن

6. SmallPDF PDF To Word Converter

Small PDF یک مبدل مبتنی بر وب است که از نگاه اول بسیار پیشرفته است. بر خلاف بسیاری از مبدل های دیگر، بسیار آسان است و در نگاه اول نحوه کار با آن مشخص است.

گذشته از تبدیل، سایر ویژگی ها مانند ویرایش پی دی اف ها، ادغام پی دی اف، فشرده سازی را نیز انجام می دهد. تقسیم، باز کردن قفل، چرخش را هم این سرویس به خوبی انجام می دهد.

Small PDF نسبت به اسمی که دارد ویژگی های چشمگیری دارد. این مبدل رایگان است و همچنین نیازی به ثبت نام ندارد.

فقط در صورت دسترسی به ویژگی های پیشرفته تر، ثبت نام می کنید و این همراه با نسخه حرفه ای است. تفاوت اصلی با برنامه Pro در دسترسی به ویژگی ها قوی تر است.

مزایا:

 • رابط کاربری ساده و کاربردی دارد.
 • برنامه ای مبتنی بر وب که سهولت دسترسی را در هر زمان فراهم می کند.
 • ویژگی های نرم افزار به صورت رایگان

معایب:

 • طراحی شده برای استفاده از فایل های کم حجم
 • عملکردهای محدود در مقایسه با سایر برنامه های مشابه

7. Solid Converter PDF

همانطور که از نام آن پیداست، تبدیل کننده PDF به Word در واقع یک برنامه عالی است که یک تبدیل پی دی اف به ورد چشمگیر را ارائه می دهد. Solid علاوه بر تبدیل فایلهای پی دی اف به ورد، تبدیل از PDF به PPT ، XLS و غیره را نیز انجام می دهد.

طبق آزمایش های انجام شده، راندمان تبدیل نزدیک به نرم افزار نیترو که در دومین گزینه آن را معرفی کردیم، بود. Solid با متن، نمودار و همچنین با تصاویر و غیره توانست خوب عمل کند.

باید بگویم در 5 تست (فایلهای PDF با متن، نمودار، خط و تصاویر)، 2 بار تصاویر خوب بیرون آمدند و 3 مورد دیگر دارای مقداری تغییرات بودند.

اگر به دنبال استفاده از این برنامه برای تبدیل پی دی اف به ورد خود هستید، باید برای دریافت نسخه پولی بین 39.95 دلار تا 80 دلار بپردازید. در غیر این صورت، شما باید علامتی که در تمام خروجی ها همراه است، تحمل کنید.

مطمئنا یک رابط کاربری ساده و کارآمد بهتر از یک رابط کاربری پیچیده است. پس solid نمره خوبی را از این بابت گرفته است. قطعا کاربران با این وضعیت می توانید بدانند از کجا می توانند چه کاری را انجام دهند.

مزایا:

 • تبدیل به چندین فرمت مختلف
 • رابط کاربری آسان

عیب:

 • نسبتاً پر هزینه

8. PDF Hero

هنگامی که من برای اولین بار در مورد PDF Hero شنیدم، نسبت به اینکه چرا این اسم Hero خوانده شد، شک کردم. سپس وارد نرم افزار مبدل شدم تا ببینم چه چیزی قهرمانانه است. اول از همه، این مبدل دارای یک نرم افزار قابل دانلود و ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب است که از وب سایت آن قابل دسترسی است.

این چشمگیر است فقط تعداد معدودی چنین خدماتی را ارائه می دهند. بسیاری از برنامه هایی که معرفی کردیم، فقط قابل دانلود هستند یا فقط دسترسی مبتنی بر وب داشته اند.

فرصتی برای شما وجود دارد که تقریباً می توانید هر نوع پرونده ای را که می خواهید به PDF تبدیل کنید. هر چیزی از جمله Word ، Excel ، PPT ، TXT. RTF ، Open Office ODT ، ODS ، ODP ، WPD ، CDR ، PostScript ، HTML ، PSD و غیره.

بدون شک، Hero می تواند به عنوان قوی ترین لیست تبدیل به گزینه های PDF که من از هر نرم افزار تبدیل در مدت زمان طولانی دیده ام، فراتر برود. گذشته از تبدیل، ویژگی فشرده سازی نیز وجود دارد که PDF Hero ارائه می دهد. این به فشرده سازی اندازه هر پرونده پی دی اف کمک می کند تا به اندازه معقول تری کاهش یابد.

ممکن است برای بسیاری از افراد مسئله بزرگی نباشد، اما از آنجا که ویژگی هایی را ارائه می دهد که بسیاری از برنامه های تبدیل پی دی اف به ورد ارائه نمی دهند، یک مزیت برای PDF Hero است.

مزیت ها:

 • صفحات را از فایلهای PDF استخراج می کند.
 • به روز رسانی های مکرر
 • برنامه سبک وزن و سریع

9. Adobe PDF Converter

نرم افزار Adobe PDF Converter

این مجموعه ابزار بسیار قوی دارد که یکی از بی نظیر ترین گزینه ها را، برای کاربران خود ارائه می دهد. ویژگی های ابر (cloud) این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که بتوانند از راه دور با یکدیگر روی پرونده ها کار کنند. انتقال، اصلاح و ایجاد پرونده ها با سطح بالایی از امنیت و اطمینان را برای افراد راحت تر می کند.

چیز دیگری که مرا به خود جلب کرد طراحی تمیز و ساده آن بوده است که دسترسی به هر سطح توسط کاربر بسیار آسان است. این که آیا شما از آن برای مصارف شخصی یا رسمی استفاده می کنید، می توانید بر روی آن حساب کنید تا یک سرویس تمام عیار را بدون هیچ زحمتی به شما ارائه دهد.

علاوه بر این ، سازمان های تجاری و سازمان های دولتی نیز به دلیل سطح امنیتی خوبش، به آن اعتماد دارند.

مزایا:

 • حداکثر پشتیبانی و منابع موجود
 • ایمن و کارآمد

معایب:

 • از طیف گسترده ای از قالب های PDF پشتیبانی نمی کند.
 • برای مخاطب عادی بسیار گران است.

10. Nemo PDF to Word Converter

Nemo PDF To Word یک برنامه تبدیل پی دی اف به ورد است که دقیقاً همان چیزی است که نام آن را نشان می دهد: تبدیل اسناد PDF به پرونده های مرتبط با Word است. این بدان معناست که به DOC ، DOCX و RTF تبدیل می شود. چیزی فراتر از این نیست.

اما با رابط کاربری روان و بسیار کاربرپسندی که در اختیار شما قرار می گیرد، این امر ساخته شده است تا فایل های پی دی اف را به ورد بدون بهم ریختگی تغییر فرمت دهید.

یکی از محدودیت هایی که ممکن با آن مواجه شوید، عدم وجود قابلیت “کشیدن و رها کردن” فایل است. این بدان معناست که برای هر بارگذاری، باید از مرورگر در پوشه های خود دنبال فایل مورد نظر جستجو کنید.

مزایا:

 • تبدیل پی دی اف به ورد بصورت انعطاف پذیر و دقیق
 • عملکرد سریع و آسان به دلیل رابط کاربر پسند
 • رایگان و کارآمد

عیب:

 • ابزارهای محدود
 • اسناد اسکن شده قابل تبدیل نیست

11. FM PDF

با FM PDF علاوه بر تبدیل پی دی اف به ورد می توانید پرونده های پی دی اف خود با این سرویس باز کنید و بخوانید.

در دنیای امروز، بسیاری از کسانی هستند که به خدمات تبدیل و ویرایش PDF احتیاج دارند، اما ممکن است قادر به تهیه نسخه های پولی نباشند. به همین دلیل FM PDF به فکر ساخت نسخه رایگان مبتنی بر وب است که سطح خوبی از امکانات را برای بیشتر نیازها فراهم می کند.

همچنین نسخه پولی (نسخه قابل دانلود) نیز وجود دارد که از ویژگی های قوی تر و پیشرفته تری برخوردار است. کافی است درباره نسخه وب گفت. نسخه دسکتاپ کار قوی تر انجام می دهد. این نرم افزار همه چیز را از Word به JPG ،PNG ، BMP و پرونده های GIF به PDF تبدیل می کند.

نکته جالب در مورد FM PDF این است که شما به عنوان یک فرد ممکن است نتوانید خود را به این دلیل برسانید که چرا باید نسخه پولی را دریافت کنید وقتی که نسخه رایگان وب مبتنی بر وب تقریباً مثل هم هستند. شاید نتوانم این مسئله را برای شما توجیه کنم، اما می دانم که اگر به عنوان یک سازمان به این خدمات نیاز دارید، بهتر است از نسخه پرداخت شده استفاده کنید.

به نظر می رسد همه چیز در مورد FM PDF جذاب است اما باید بگویم که من تحت تأثیر رابط کاربری قرار ندارم.

مزایا:

 • نسخه رایگان قوی
 • نسخه وب و دسکتاپ برای دسترسی به چند سطح
 • مقرون به صرفه

معایب:

 • رابط کاربری ضعیف
 • به عنوان نسخه دسکتاپ و وب نیاز به پیشرفت دارد.

12. PDF2Word

Online2PDF ابزاری بسیار ساده و کارآمد برای تبدیل پی دی اف به ورد مبتنی بر وب است که قادر به انجام تمام کارهایی است که ممکن است شما به عنوان یک فرد به آن نیاز داشته باشید. قبل از استفاده از این برنامه، به هیچ وجه نیازی به دانلود هیچ نرم افزاری ندارید. فقط وارد وب سایت شوید و کار خود را انجام دهید.

درست همانند Nemo PDF ، Online2PDF ویژگی “کشیدن و رها کردن” را ندارد. باید قبل از انجام تبدیل، پرونده را از پوشه های خود جستجو کرده و بارگذاری کنید. این یک کاستی است اما امتیازهای زیادی را برای Online2PDF کسب نمی کند.

می توانید فایل ها را از قالب های مختلف به پی دی اف تبدیل کنید و همچنین از PDF به Word ، Excel ، PowerPoint و بسیاری از قالب های دیگر تبدیل پی دی اف به ورد کنید.

کل فرآیند تبدیل پی دی اف به ورد بر روی یک اتصال امن انجام می شود و فوراً پرونده های شما حذف می شوند. چه تضمینی بیشتر از این در مورد ایمنی و امنیت از یک برنامه وب رایگان می توانید داشته باشید؟

بخش راهنمای مفصل، گام به گام، مراحل را برای شما بیان می کند. حداکثر اندازه پرونده 100MB است. شما می توانید حداکثر 20 پرونده را به طور همزمان انتخاب کنید، اما همه پرونده ها ، در کنار هم، نباید از 150MB تجاوز کنند.

مزایا:

 • طیف گسترده ای از قالب ها را پشتیبانی می کند.
 • رایگان برای استفاده
 • خروجی چشمگیر است.

معایب:

 • واسط کاربری متوسط
 • ویژگی های کم

با استفاده از ربات تلگرام FileConverterBot@ نیز می توانید تبدیل pdf به word را به راحتی انجام دهید.

عواملی که باید هنگام انتخاب بهترین سرویس تبدیل پی دی اف به ورد در نظر بگیرید

بنابراین، در تلاش برای بدست آوردن سرویس درجه خوب تبدیل pdf به word، چند فاکتور وجود دارد که باید آنها را بدانید. در این بخش از مقاله، من چند نکته را در مورد آنچه در هنگام انتخاب  بهترین مبدل PDF به Word به نظر می رسد، با شما در میان می گذارم.

 • استفاده آسان از رابط کاربری: در هر نرم افزاری، چیزی که کاربر در ابتدا با آن روبرو می شود، رابط کاربری، طراحی و نحوه کار با نرم افزار یا سایت است. صرف نظر از این که مبدل PDF به Word چقدر کارآمد است، اگر ظاهری دست و پا چلفتی داشته باشد، کاربران به زودی از استفاده آن خسته می شوند.

اگر توجه کرده باشید، این یکی از ویژگی های سازگار در پنج تا از بهترین سرویس های تبدیل پی دی اف به ورد رایگان است که در قسمت بالای این مقاله بررسی کرده ام.

 • خروجی با کیفیت بالا: ویژگی مهم دوم بعد از داشتن UI و UX خوب، نیاز به تأیید کیفیت خروجی است که نرم افزاری را که در قسمت پیشنهادات بالا انتخاب می کنید، دارد. در همین راستا، شما می خواهید تأیید کنید که نرم افزار توانایی ارائه کلیه جزئیات PDF به Word را بدون هیچ گونه حذف و تغییر ایجاد کرده است.
 • فاکتور قیمت: همانطور که می دانیم همه ی چیزهای خوب با پرداخت هزینه قابل استفاده است. با این حال، فاکتور قیمت باید متناسب با آنچه ارائه می شود قیمت گذاری شود.
 • سرعت و کارایی تبدیل پی دی اف به ورد: برای تعدادی از افراد، ممکن است عامل مهمی نباشد که مورد توجه قرار گیرد، اما اگر قرار است یک مبدل پی دی اف را به عنوان یکی از بهترین ها قضاوت کنید، نمی توانید فاکتور سرعت را نادیده بگیرید.

جمع بندی و پایان

به طور خلاصه، من فاكتور های اساسی را كه باید هنگام جستجوی بهترین سرویس تبدیل پی دی اف به ورد، در نظر بگیرید، خلاصه كرده ام و 12 مورد از بهترین مبدل را كه به طور دقیق انتخاب شده اند، بر اساس كارایی ارائه خدمات بررسی كرده ام. در نهایت، هیچ بهانه ای ندارید که بگویید چگونه پی دی اف را به ورد تبدیل کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال نظر وجود ندارد!