تبلیغات کلیکی

پس از شروع هر کسب و کاری مخصوصاً کسب و کار آنلاین نیاز است تا با استفاده از یک سری تبلیغات شما با جامعه هدف خود ارتباط برقرار کنید. تبلیغات در گوگل مناسب‌ترین و مؤثرترین روش تبلیغات اینترنتی است که اگر به درستی انجام شود می‌تواند باعث رشد کسب و کار آنلاین شما شود. تبلیغات کلیکی همواره یکی از تکنیک‌های جذب مشتری برای فروش بیشتر سایت بوده است که کمک می‌کند کاربران هدف به سایت شما مراجعه کرده و احتمال خرید خدمات و محصولات شما بالاتر برود.

آشنایی با تبلیغات کلیکی

در این روش شما بودجه مشخصی را در نظر گرفته و پس از ایجاد اکانت خود سرویس ارائه دهنده تبلیغات کلیکی بنر تبلیغاتی شما را به جامعه هدف نمایش می‌دهد. در صورتی که کاربر روی بنر شما کلیک کند، به ازای هر کلیک مبلغی از بودجه اولیه شما کسر خواهد شد. برخلاف دیگر روش‌ها با این روش دیگر نیاز نیست برای تبلیغات هزینه زیادی را صرف نمایید.

مزایای تبلیغات به صورت کلیکی

 کاربران وقتی کلمات مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می‌کند گوگل آنها را به وب سایت شما هدایت می‌کند. از دیگر مزایای این تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقتصادی و به صرفه بودن
  • سرعت بالا
  • هدفمند بودن
  • قابلیت یادگیری سریع
  • قابل اندازه گیری بودن
  • تبدیل کاربر به مشتری

جمع بندی

تبلیغات کلیکی (PPC) با توجه به زمینه کاری شما کلمه‌های کلیدی و متن تبلیغات مورد نظر شما وضعیت سایت و بودجه‌ای که برای کار تبلیغات در نظر گرفته‌اید تبلیغات شما را برایتان راه اندازی و مدیریت می‌کند. این روش نیز مانند دیگر روش‌های تبلیغاتی نیازمند دانش و تجربه است و اگر بدون اطلاعات کافی کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید، جز صرف هزینه هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

پس شما باید از یک پشتیبان سایت متخصص و آشنا به دیجیتال مارکتینگ برای طراحی کمپین‌های خود کمک بگیرید تا بتوانید تبلیغات سودمندترین داشته باشید.

هزینه تبلیغات کلیکی چطور تعیین می‌شود؟

شما ابتدا بودجه مشخصی را برای تبلیغات در نظر می‌گیرید، سپس به تعداد دلخواه کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را به سرویس معرفی می‌نمایید و سرویس خود را به مبلغ مورد نظرتان شارژ کرده و هزینه هر کلیک را نیز تعیین می‌کنید؛ به محض اینکه کاربر کلمات کلیدی را سرچ کند تبلیغ شما برای کاربر نمایش داده می‌شود. اگر کاربر مجذوب تبلیغ شما شود و روی آن کلیک نماید، هزینه تبلیغات از شما کسر خواهد شد این روند تا زمانی که بودجه شما صفر شود ادامه خواهد یافت.

معایب تبلیغ کلیکی

گفتیم که به ازای هر کلیک مبلغی از بودجه شما کسر خواهد شد. برخی از رقبا با استفاده از این ویژگی و کلیک‌های بی مورد روی تبلیغ شما می‌توانند باعث اتمام بودجه شما شوند. از دیگر معایب این روش موارد زیر می‌باشند:
نیاز به دانش و تجربه بالا
کلیک‌ها لزوماً منجر به فروش نخواهند شد
کلیک‌های بی هدف
اتمام سریع بودجه
هزینه بالای برخی کمپین‌ها

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *